.

.

DIN 53211 Din 4 Проток Мерење на Првенство За Било каква течност вискозност

DIN 53211 Din 4 Проток Мерење на Првенство За Било каква течност вискозност

DEN 4656.00
Од стока


DIN 53211 Din 4 Првенство За Боја
Технологија параметри :
1.Устата дупка со дијаметар : Φ 4 + /-0.02 mm
2.Капацитет : 100 ml
3.Куп тело материјал : алуминиум
4.Купот отворот материјал : нерѓосувачки челик
5.Идеален мерен опсег : 96 ~ 683 c St
6. нарачка информации :
1-DIN вискозност првенство
2преносни DIN вискозност првенство
Опис :
Според DIN 53211 стандарден дизајн, обично се прилагодат на низок вискозитет во тест тенка течност. Во Европа е широко се користи.
Погоден за :
Бои, лакови, влажни езерцето порцелан, intaglio печатење со мастило и со материјал и кожа боја, масло, маст, храна и така натаму, брзо се утврди било каква течност вискозност.
Futher производи, ве молиме проверете ја нашата продавница :
Стоперка За да Мерите Време на Вискозност US$ 32.50 /многу
парчиња / многу
BGD 186 Krebs Stormer Viscometer(40.2 KU~141 KU) САД$ 1075.00 /парче
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации : 1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

R

Додатоци на производи