.

.

10 x MG995 Servos Мотор со Голема Брзина за Дигитална Метал Опрема Топката Имајќи вртежен момент 12kg За РК Автомобил Брод Хеликоптер За Робот Arduino за Полнење

10 x MG995 Servos Мотор со Голема Брзина за Дигитална Метал Опрема Топката Имајќи вртежен момент 12kg За РК

DEN 2296.00
DEN 2496.00
-8 %
Од стока

10 x MG995 Голема Брзина за Дигитална Метал Опрема Servos Мотор
Карактеристики : во Согласност со повеќето стандардни приемник конектор : За Futaba, Hitec, Sanwa, GWS итн.. Одлично за камион, брод, тркачки автомобил, авион, хеликоптер и Напојување : Преку Надворешен Адаптер. Стабилна и Шок Доказ - Coreless Мотор - Метал Опрема - Конектор Жица Должина 300мм. Спецификација : Рамка : 40mm x 19mm x 43mm Оперативен Брзина : 0.17 дик / 60 степени (4.8 V без оптоварување) Оперативен Брзина : 0.13 дик / 60 степени (6.0 V без оптоварување) Кабина вртежен момент : 13 кг cm (180.5 оз-во) во 4.8 V Кабина вртежен момент : 15 кг cm (208.3 оз-во) во 6 V Температура Опсег : -30 + 60 степени Операција Напон : 4.8 - 7.2 Volts Опрема Тип : Сите Метални Брзини Конектор Жица : Тешки, 11.81" (300мм) Боја : Црна Оригиналната кутија : НЕМА Пакет вклучува : 10 x MG995 Servos Моторни PS : Ние исто така снабдување SG90 MG945 MG946 R MG996 R MG995 MG90 S/90 D S3003 и Пролет Servos Продавачот 's recomendations Клиенти кои купиле овој производ, исто така, купи : Ако сакате подолу производи, само кликнете.
Ние ја прифати Кредитна Картичка, Western Union, TT. најдобар начин е директно онлајн плаќање,Можете да изберете метод што е најзгодно за вас.Ако сакате други услови за плаќање ве молиме дозволете ни да konw пред и кога ќе ги нарачате.
•Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена од денот на нарачката. Ако не можете да проверите веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
•Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации.
•Да го заштитите вашиот интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна Aliexpress, и нема да биде објавена се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
• Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.
• Време на испорака зависи од дестинацијата и други фактори.
• Ако купите повеќе предмети и треба некои попуст на превозот цена, ве молиме пратете порака на нас, и ние ќе ви одговори што во 1 работен ден.
• Да прифатиме ПАД на ПРЕВОЗОТ. Ве молиме потврдете ја адресата. Ние само бродот да cinfired цел адреса, и вашата цел адреса mus ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса.
• Ние високо го вреднуваат долгорочни деловни односи. Купи со доверба!
• Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
• Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
• Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
•Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.
•Ако не сте задоволни со купување ве молиме контактирајте со нас во 24hours, вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.ние ќе остане со вас до проблем решен и понуда на најдобри услуги како што може да.
•Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме оставете позитивни повратни информации до нас. Ние ќе остави позитивни повратни информации да ви подоцна.
•Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.
•Ако не сте задоволни со купување ве молиме контактирајте со нас во 24hours, вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.ние ќе остане со вас до проблем решен и понуда на најдобри услуги како што може да.
•Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме оставете позитивни повратни информации до нас. Ние ќе остави позитивни повратни информации да ви подоцна.

Напон:
Операција напон
Тип:
Вози IC
Бренд Име:
Dusco.E
is_customized:
Yes
Моќ Дисипација:
Мала моќ
Број На Модел На:
MG995 Серво Мотор
Температурата На Работа:
Стандард
Примена:
Електрични Играчка
Состојба:
Нови
Пакет:
Servos
боја:
Црна
R

Додатоци на производи