.

.

Автомобил Гума за Дигитални Гуми Упатуваа Длабочина Тестер Мерач Метар Measurer Мотоцикл Камиони Бесплатен превозот

Автомобил Гума за Дигитални Гуми Упатуваа Длабочина Тестер Мерач Метар Measurer Мотоцикл Камиони Бесплатен

DEN 156.00
DEN 164.64
-5 %
Од стока


Автомобил Дигитални Пневматик Гуми Упатуваа Длабочина Тестер Мерач 0-25.4 mm Метар Measurer Алатка Caliper LCD Дисплеј tpms гуми систем за следење
Опис :
Се што еднаш се загрижени за издржливост на вашиот автомобил гума? Дали знаете како да се измери вашиот автомобил гума упатуваа длабочина? Нашиот дигитален гуми упатуваа длабочина мерач може да ве потсетам одржување на вашиот автомобил гума редовно. Оваа гума длабочина упатуваа мерач може да се измери 0-25.4 mm длабочина на упатуваа длабочина, кочница чевли и подлога носат со дигитален LCD дисплеј за да се покажат ќе податоци. На метрички и инчни осветленост систем е навистина лесен за различни земји " луѓе. Како за купување на оваа дигитални гуми упатуваа длабочина мерач сега!
Карактеристики :
1. Голем LCD дисплеј. Јасно и издржливи.
2. Нулта поставка во било која позиција.
3. Метрички / Инчен систем осветленост.
4. Прирачник за вклучување / исклучување. Дигитални автоматски на екранот.
5. Постои скала на рашири пол.
6. Погоден за многу длабочина, кочница чевли и подлога носат.
Спецификации :
Материјал : ABS Пластика
Боја : Црна и Сина
Опсег : 0-25.4 mm / 0-1 носители на инч
Работа Темп : 0-40°C
Батерија : SR44 / LR44, 1.5 V(не се вклучени)
Големина : 11.3 x 6 x 1.3 см / 4.45" x 2.36" x 0.51"
Пакет Тежина : 50g
Упатството :
1. Вметнете батеријата во, "+" скок нагоре
2. Вклучете
3. Стави база на рамна површина и притиснете надолу бар
4. Поставување на НУЛА
5. Стави мерач на гуми, држете стабилна и притиснете бар совет во пневматик профил
6. Прочитајте профил длабочина вредност директно
7. ИСКЛУЧЕТЕ или да продолжите
Пакет Се Вклучени :
1 x Дигитален Гуми Упатуваа Длабочина Мерач(Без Батерија)
Answer : ___________________________ Note :
1. Овој пакет на дигитални гуми упатуваа длабочина мерач не вклучува батерија, и ве молиме имајте мерач јасно и без вода и масло на бар.
2. Отстранување на батеријата кога не се користат за долги периоди.
3. Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење. Ви благодариме за вашето разбирање.
4. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект. Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
Smmnas
Состојба:
Нови
R

Додатоци на производи