.

.

1PCS / AM2315 I2C дигитален сигнал излезна температура и влажност модул,БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

1PCS / AM2315 I2C дигитален сигнал излезна температура и влажност модул,БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

DEN 830.00
DEN 912.00
-9 %
Од стока


AM2315 дигитален сензор за температура и влажност, чувствителноста контрола -висок квалитет, ниска цена
Авијација приклучок интерфејс е инсталиран температура и влажност, сензори
Product Overview
Овој дел дигитален сензор за температура и влажност, е дигитален сигнал со калибрирани сигнал на излез температурата и влажноста на воздухот во комбинација сензор . Тоа го користи посветен дигитален модули за фотографирање технологија и температурата и влажноста на воздухот сензорот технологија за да се обезбеди дека производите со висока сигурност и одличен долгорочна стабилност. Сензор вклучува електричен капацитет тип чувство влажни елемент и висока прецизност температура мерни уреди, и со високи перформанси 8-битни микро-контролор со конекции. Затоа, производот има одличен квалитет, брз одговор, анти-мешање способност, високата цена и други предности. Секој сензори се исклучително точни калибрација на влажност калибрација комората. Калибрација коефициенти што се зачувани во еднократни лозинки програма меморија, внатрешен сензор, откривање сигнал за обработка на процесот за да се јавите на овие калибрација коефициенти. Една жица за сериски интерфејс кој овозможува брз и лесен систем за интеграција. Ултра-мали димензии, ниска потрошувачка на енергија, сигнал за пренос на далечина до 20 метри, изработка на сите видови на апликации и дури и на најсложените апликации е најдобар избор.
Еден автобус на дигитален сигнал излез : Формат на Податоци
Температура и влажност, податочни битови + податочни битови + испитот и
Сензор Перформанси :
Параметар
Состојба
Мин
Typ
Max
Единица
Влажни степени
Резолуција
0.1
% RH
16
Малку
Повторливост
0.3
% RH
Точноста
25
2
% RH
-4 0 ~ 125
4
% RH
Заменливост
Целосно меѓусебно
Земање период
2
S
Време На Одговор
1 / e (63%) 25 , 1 M / sair
S
Слабите
0.3
% RH
Долгорочна стабилност
Типични вредности
0.5
% RH / год
Температура
Резолуција
0.1
16
Малку
Повторливост
0. 2
Точноста
Опсег
- 4 0
125
Време На Одговор
1 / e (63%)
6
20
S
Овој дел дигитални температура и влажност, сензори и AM2303 ги имаат истите перформанси (параметри и процедурите што се користат се исти), со користење на различни пакет.
Долгорочна стабилност 0.3% RH /

R

Додатоци на производи