.

.

бесплатен превозот Надградена верзија Јаглерод диоксид сензор модул CO2 сензор модул MG811 модул излезен напон од 0-2V

бесплатен превозот Надградена верзија Јаглерод диоксид сензор модул CO2 сензор модул MG811 модул излезен напон

DEN 1300.00
DEN 1368.00
-5 %
Од стока

l Големина : 32-милиметри X22mm X27mm (Dxšxv)
l IC : LM393 MG811 Сензор
l Работа напон : DC6 V
l Карактеристики :
l Инструкции со сигнал на излез;
l Аналогни + TTL излез;
l TTL излезниот сигнал е ниско ефикасни;
l Аналоген излез 0~2000m V, (поголема конзистентност, повисок напон)
l На јаглерод диоксид со висока чувствителност и добра селективност;Долг животен век и сигурен долгорочни stabilit

R

Додатоци на производи