.

.

1PCS x MQ4 MQ-4 природен гас метан сензор модул Модул бесплатен превозот

1PCS x MQ4 MQ-4 природен гас метан сензор модул Модул бесплатен превозот

DEN 393.00
DEN 432.00
-9 %
Од стока

MQ4 MQ-4 природен гас метан сензор модул Опис на Производот
Еден , големина : 36mm X25mm X24mm должина * ширина * висина
Во две главни чип : LM393 , MQ-4 гас сензор
Во три , работен напон : 5 V
Четири карактеристики :
Во 1 , сигнал за излез укажува ;
2 , dual сигнал излез (аналоген излез и TTL излез ) ;
Во 3 , TTL излезниот сигнал е на ниско ниво , може да биде директно поврзан со еден чип компјутер ;
4 , аналоген излез 0~5 V напон , толку поголема концентрација на повисок напон ;
Во 5 , метан гас , природен гас има добра чувствителност ;
6 , со долг животен век и сигурен стабилност ;
7 , брз одговор и обновување карактеристики ;
Пет , апликација :
Можат да се применат на семејството или фабрика метан гас , природен гас и други следење уреди , може да бидат тестирани за природен гас , метан е 300 до 10000ppm ;
Пакет :
1 PCS X MQ-4 природен гас метан сензор модул
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи