.

.

RTD PT100 Температурни Сензори 1/2 Инчи NPT Теми Со кој се одвојува Конектор 5*50*1000mm

RTD PT100 Температурни Сензори 1/2 Инчи NPT Теми Со кој се одвојува Конектор 5*50*1000mm

DEN 410.00
DEN 432.00
-5 %
Од стока

Карактеристики
Тип : RTD PT100 (Тенок Филм) Класа
Температурата На Работа : -50 ~ 500 C (-50 ~930 Фаренхајтови)
Сондата Должина : 50mm (2")
Дијаметар : 5mm (0.2")
Тема Големина : 1/2" NPT
Сондата Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик 304
Жица Материјал : Конзервирани Бакар
Кабел Должина : 1m (3.3')
Кабел Обвивка : 3-жица Fiberglass плетенка со Нерѓосувачки Челик Overbraided
Конектор : Монтажни 4-пински Конектор
Карактеристики :
Широко се користи во шприц мувла. Со масло отпорни, водоотпорен.
Меѓу жица и заштитна цевка со висока температура керамички монистра изолација,
спречување на електрични пречки, за да се обезбеди точни мерење температура.
Термичка отпорност, висока чувствителност и стабилност.
Пакет се вклучени :
1x PT100 Температурни Сензори

R

Додатоци на производи