.

.

Класа Pt100 RTD прав сеизмичка активност навој сензор на температура на RTD температурна сонда

Класа Pt100 RTD прав сеизмичка активност навој сензор на температура на RTD температурна сонда

DEN 1310.00
DEN 1440.00
-9 %
Од стока

PT100 отпорност се менува со температурата врска : Кога PT100 температурни е 0, кога нејзината отпорност е 100 Ohm На 100 , нејзината отпорност е околу 138. По добивањето на вашето бебе фотографиран, ако богатство и услуги, исто така, се задоволни, тогаш ве молиме да даде пофалби, пофалби биде сопственик на тековните напори за мотивација, ви благодариме!
За платежна прашања :
Купи предмети треба да се обезбеди фактури пријател, ве молиме имајте предвид, продавница се продаваат сите предмети кои не се вклучени, отворете обичните фактури треба да додадете 6% (Вкупниот износ), ДДВ фактурата 17% Треба да се зголеми комерцијални даночна потврда 12% , Бара целосна ДДВ фактурата 1000 Долари за да се отвори - Веднаш по купувањето предмети потребни за да се обезбеди исплата информации. Во споредба, на поголема температура коефициент thermistor, отпорот вредност на повисока температура (обично неколку илјади над Европа), но поради заменливост, нелинеарни тешка, само на температура спектар на -50 ~ 300 така, голем број на користени апарати за дома и автомобилската температурни сензори и контрола. Метал термичка отпорност на отпорник, а температурата може да генерално се изразува преку следниве приближното односи, односно Rt = Rt0 [1 + (t-t0)] А, Rt е отпор при температура t; Rt0 на температура t0 (обично t0 = 0 ), соодветниот отпор вредност; е температурата коефициент. Заеднички индустриски метал термички отпор Од промена на отпор со температура, повеќето од метални проводници имаат овој имот, но не температурата може да се користи како топлинска отпорност, термичка отпорност на метал материјал како и на општите услови : како големи и стабилна температура коефициент на resistivity треба да се големи (во иста големина на сензорот за чувствителноста се намалува под), температурата се движи во употреба на хемиски и физички својства на стабилна, добра копија материјал, отпорот вредност варира со температура имаат функција (по можност линеарен однос )
Апликации : Медицински, електрични, индустриски, температура пресметка, пресметка на висока прецизност отпорност на температура уред, апликацијата опсег е многу широк Услуга
1, ако квалитетот на производите во прашање, откако се откриени, по приемот на стоката (во рок од три дена) и јас ќе ја искористам контакт со клиент безусловно се вратил
2, Доколку клиентите не се задоволни со стоки имаат било место ве молиме контактирајте со трговецот и се преговара за да се реши проблемот, не се дадени во проценка или негативни повратни информации
3, Нашиот сите производи имаат различни степени на квалитет слоеви
Компанијата филозофија : да се обезбеди на корисниците се произведе бара вредноста на стоки за бизниси за да се обезбеди премиум услугите
4 , По купувачот добива објектот, ве молиме бидете сигурни да проверите непроменети по потпишувањето, се најде проблеми со квалитетот по потпишувањето на продавачот може да се погледне на ситуацијата и да одлучи дали да се поправка (не постои начин да се поправи), постојат проблеми, ве молиме контактирајте со продавачот веднаш решени преку консултација!
5 . Phlx thermistor отпор и температура однос Rt = Ae B / т
Каде Rt е отпор кога температурата е т; А, Б, во зависност од структурата на phlx материјал константи.
Класа Pt100 RTD прав сеизмичка активност навој сензор на температура на RTD температурна сонда
Под-степен Бр. Нејзините индустриски принцип : Кога PT100 на 0 степени кога неговиот отпор на 100 ohms, неговата отпорност како температурата станува единствен раст.
Pt100 RTD индексирање табела
Степен
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Отпор (. : PT100 Прецизност : степен
Температурата на работа : -45 +420 степени
Активност картичка поставува тема : 1/8
Сондата материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик
Додадете брашно внатрешноста на сондата, температура и повеќе точни, шок, со подобри резултати
Сондата и опашка должина може да се прилагоди во согласност со клиент побарувачка
Pt100 Platinum термички отпор, неговата отпорност се менува со температурата на пропорционален.

R

Додатоци на производи