.

.

DHT22 AM2302 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, го замени SHT11 SHT15 температура и влажност модул за да испратите рутина

DHT22 AM2302 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, го замени SHT11 SHT15 температура и влажност модул

DEN 874.00
DEN 960.00
-9 %
Од стока


DHT22 AM2302 Дигитален Сензор за Температура и Влажност
Manual Download :
kuaipan.cn/file/id_121557448606613560.htm
Програмата За Да Ја Преземете :
kuaipan.cn/file/id_121557448606613558.htm
AM2302 Производ Преглед
AM2302 Дигитален Сензор за температура и влажност, е калибриран дигитален сигнал Нема излез температурата и влажноста на воздухот во комбинација сензор . Тоа го користи посветен дигитален модули и стекнување на температура и влажност, уреди со покажувач на технологија за Да се обезбеди дека производите со висока сигурност и одличен долгорочна стабилност. Сензор се состои од електричен Овозможи Формула Смисла Влажни елемент и На NTC Температурни мерења уреди , и со Фаза со високи перформанси 8-битни микроконтролерски Конекција. Затоа, производот има одличен квалитет , брз одговор , анти-мешање способност , високата цена и други предности. Секој AM2302 Сензори се исклучително точни калибрација на влажност калибрација комората . Калибрација коефициенти што се зачувани во еднократни лозинки програма меморија , внатрешен сензор, откривање сигнал за обработка на процесот за да се јавите на овие калибрација коефициенти. Една Жица за сериски интерфејс кој овозможува брз и лесен систем за интеграција . Ултра-мали димензии , ниска потрошувачка на енергија, Сигнал за пренос на далечина до 20 метри или повеќе, Правење на сите видови на апликации и дури и на најсложените апликации е најдобар избор . Производот 4 Pin еден ред pin пакет . Лесна конекција, Специјални пакети може да бидат обезбедени според потреби на корисниците .
Апликации
HVAC, dehumidifiers, тестирање и инспекција опрема , стоки за широка потрошувачка , автомобилската , автоматизација, податоци дрвосечачи , апарати за дома, влажноста на воздухот регулаторот , медицински , аеродроми, и други сродни влажност откривање контрола.
Производ Моменти
Ултра-ниска енергија , пренос на далечина, целосно автоматска калибрација , користејќи капацитивни влажност сензор , целосно меѓусебно стандард за дигитални еден автобус на излез , одлична долгорочна стабилност , висока прецизност NTC.
1 , сензор перформанси спецификации
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи