.

.

2PCSx водород sulfide гас (H2S)откривање сензор,MQ136 MQ-136 гас сензор модул бесплатен превозот

2PCSx водород sulfide гас (H2S)откривање сензор,MQ136 MQ-136 гас сензор модул бесплатен превозот

DEN 1966.00
DEN 2160.00
-9 %
Од стока

водород sulfide гас (H2 S)откривање сензор,MQ136 MQ-136 Спецификација Големина : 32-милиметри X22mm X24mm L * W * H Главниот чип : LM393, MQ-2 гас сензор сонда Работен напон : DC 3.0-5.5 V Карактеристики : 1, со излез инструкции; 2-начин сигнал на излез; (аналоген излез, и TTL ниво излез) 3, TTL излез валидна сигнал е на ниско ниво, која може да се пристапи директно поврзан со микро-контролор IO порта; 4, 0 ~ 5 V аналоген излезен напон, на повисок напон на поголема концентрација; 5, течен гас, бутан, метан, чад итн. имате подобра осетливост; 6, долг живот, добри стабилност; 7, со брз одговор на закрепнување карактеристики Примена : За дома или фабрика за гас течење следење уреди, погоден за течен нафтен гас, бутан, пропан, метан, алкохол, водороден гас, чад и други уреди за следење за да се открие запалива гасови, чад 300 до 10000ppm Пакет Вклучувајќи MQ-136 Гас Сензор Модул x 1pcs

R

Додатоци на производи