.

.

НОВИ и originalNew Оригинални Озонската O3 сензор електрохемиски формалдехид сензор ME3M-O3 озонската detectionFree превозот

НОВИ и originalNew Оригинални Озонската O3 сензор електрохемиски формалдехид сензор ME3M-O3 озонската detectionFree

DEN 2318.00
DEN 2547.84
-9 %
Од стока


Нови Оригинални Озонската Озонската O3 сензор електрохемиски откривање сензор ME3 M-O3 линеарна формалдехид
MEprefix = st1 ns = "urn : шеми-microsoft-com : канцеларија : smarttags" 3 M-O3 Електрохемиски елемент во согласност со принципите на electrochemistry, со користење на тест гас во електрохемиски оксидација процес, електрохемиски реакции тековната генерирани е пропорционална на концентрацијата, со мерење на тековната големина на концентрација на гас може да се утврди .
. Прецизност
Технички Спецификации
Модел
ME3 M-О 3
Пакет
Пластични пакет ( ME3 )
Детекција на опсег
0 ~ 20ppm
Максимална мерење граница
100ppm
Живот
2 Години
Чувствителност
- 0.60 0.15 u A / ppm
Резолуција
0.02 ппм.
Температурата Опсег
-20 ~ 50
Притисок опсег
Стандарден атмосферски притисок 10 %
Време на одговор ( T90 )
120 Втората
Влажност опсег
15 % ~ 95 % RH
Нула лебдат ( -20 ~ 40 )
На 0,2 ppm
Стабилност (/ месечно)
Пристрасност
Без услов
Повторливост
5% На излезната вредност
Излез Линеарна
Линеарна
Имунитет
ME3 M-О 3 Во прилог на целта на гас сензори за други гасови надвор реагира. Копија од сензорот за неколку заеднички мешање гасови одговор карактеристики се наведени во табелата подолу за референца. Податоците во табелата е гас концентрацијата на дадена типичен одговор.
Гас
Концентрација ( ppm )
ME3 M-О 3 ( ppm )
Хлор
3
1
Водород sulfide
15
-1
Јаглерод моноксид
300
0
Сулфур диоксид
5
0
Водород цијанид
10
0
Водороден хлорид
5
0
Азотен оксид
35
0
Азот диоксид
5
2
. Висока чувствителност
. Широк линеарен опсег
. Анти-мешање способност
. Одлична повторливост и стабилност
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи