.

.

2 парчиња Вистински 25ММ ултразвучно сензор водоотпорен ултразвучно сонда тело / подели 40KHz висока излезна

2 парчиња Вистински 25ММ ултразвучно сензор водоотпорен ултразвучно сонда тело / подели 40KHz висока излезна

DEN 408.00
DEN 480.00
-15 %
Од стока


Модел : EU25 AIF40 H12 A
Дијаметар : 25мм. Работи : Водоотпорен transceiver .
Центар фреквенција : 40 KHz
Друг transceiver сплит продажба
Производ перформанси :
1 Номинална Фреквенција (KHz) : 40 KHz
2 емисија звучен притисок at10 V (0d B = 0.02 m Pa) : 116d B
3 приемник чувствителност at40 KHz (0d B = V / ubar) : -68d B
4 Capacitance at1 KHz,
Изглед покаже :
Transceiver :
Transceiver подели :
Опрема за тестирање :
Животната средина опрема за тестирање :

R

Додатоци на производи