.

.

1PCS X ТМ-902C К Тип Термометар Температура Метар + Сонда

1PCS X ТМ-902C К Тип Термометар Температура Метар + Сонда

DEN 349.00
DEN 384.00
-9 %
Од стока


1 PCS X ТМ-902 C К Тип Термометар Температура Метар + Сонда
Прочитај ги сите Типот К Thermocouples
Ниска потрошувачка на енергија
LCD екран
Сигурен и издржлив
Висока точност
Мерен опсег : -50 C да 1300 C
Резолуција : 1 C
На точноста :
0 C да 500 C : +(0.75%+1 C)
500 C да 750 C : +(1%+1 C)
0 C да 20 C : +2 C
-20 C да -40 C : +3 C
-40 C да -50 C : +4 C
Работна температура : од 0 до 50 C
Температура на чување : -30 C да 60 C
Влажност : ?80%RH
Напојување : еден 9 V батерија (вклучени)
Димензии : 24 х 72 x 108 mm
Пакет :
1 x Термометар
1 x Сонда
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи