.

.

18MM кои се движат сонда ултразвучно сензор водоотпорен transceiver интегрирано / подели 40KHz

18MM кои се движат сонда ултразвучно сензор водоотпорен transceiver интегрирано / подели 40KHz

DEN 653.00
DEN 768.00
-15 %
Од стока


Пријателски потсетување : Родителите кои купуваат ултразвучно уред , бидете сигурни да одберете професионални фабрика , не на вообичаениот ултразвучно звучникот производи, овие производи се во суштина едноставен тест може да се утврди квалитетот на производите . Ултразвукови уреди не се едноставни тестови , само општа и специјализирана опрема за тестирање пред да можат да се утврди надвор . Претставата има директно влијание врз вашата употреба !
Цената е единечна цена, јачина , одберете "Масовно купување Зона" Купи
Модел : E
Дијаметар : 18mm. Работи : Водоотпорен transceiver .
Центар фреквенција : 40 KHz
Друг transceiver сплит продажба
Производ перформанси :
1 Номинална Фреквенција (KHz) : 40 KHz
2 емисија звучен притисок at10 V (0d B = 0.02 m Pa) : 112d B
3 приемник чувствителност at40 KHz (0d B = V / ubar) : -70d B
4 Capacitance at1 KHz,
Изглед покаже :
Transceiver :
Transceiver подели :
Опрема за тестирање :
Животната средина опрема за тестирање :

R

Додатоци на производи