.

.

10PCS X 2-начин комбо модул термо сензорот плус мултифункционален реле модул сензор на температура на модул

10PCS X 2-начин комбо модул термо сензорот плус мултифункционален реле модул сензор на температура на модул

DEN 2271.00
DEN 2496.00
-9 %
Од стока


Цел :
Температурата откривање, откривање на горниот и долниот температура, контрола на температурата, 2-начин за излез контрола, со реле излез што може да се направи два услови активирањето на излезниот крај на серијата (И врата), или на две услови активирањето на излез крајот паралелно (или врата), два независни контрола три контрола методи, директно поврзан со НАИЗМЕНИЧНА струја производи. Можете да направите две големи температура и пониска температура услови предизвикани директно поврзан со НАИЗМЕНИЧНА струја производи.
Модул Карактеристики :
1,2 патот на откривање, користење на два thermistors, односно откривање на висока и ниска температура опсег, автоматска контрола на климата;
2, comparator излези директно се вози релеи или други уреди поврзани за 220 V AC;
3, се прилагоди на температурата дистрибуција на бити;
4, две-канал сензор интерфејс може да биде поврзана со две различни сензори, за да се исполнат два услови соодветна контрола слични производи;
5, со димензии на 50x43mm, дебелина 19mm, 3мм завртки со четири дупки за лесна инсталација
6, две реле излези или одделно контрола, исто така може да бидат поврзани во серија за да се постигне два услови активирањето.
Електрични параметри :
Напон : 5 VDC или 12 VDC (default коса 5 V, ве молиме оставете порака треба да 12 V)
Актуелни : повеќе од 150m A
Вчитај : 250 V 10 A AC или 30 V 10 A DC
Модул за употреба :
1, термички отпор на модул за повеќето чувствителни на собна температура, генерално се користи за откривање на собна температура, замена вода тип топлина сензори може да се открие температура.
2, модулот на температурата надминува поставите граница, реле, често почнуваат со заеднички терминал поврзан, кога температурата е под поставите граница, реле е исклучен, заеднички и нормално затворен терминал поврзан;
3, заеднички, нормално отворен, нормално затворени три порти е еквивалентно на двојна контрола на прекинувачот, реле серпентина моќ, често почнуваат со заеднички терминал спроводливост, без електрична енергија, заеднички и нормално затворен терминал спроведување;
Производ пример :
Ако две thermistor интерфејс, за откривање на температурата на ниско страна, за откривање на температурата на високо-страна, две излезни терминали поврзани во серија, можете автоматски во постојана температура опсег;
Исто така може да се користи како два посебни модули, независно едни од други се да се користи, може да се развие своите фанови.
Превозот листата :
2-канален сензор на температура на плус реле модул 1, со две thermistors
2-канален сензор плус конвенционалните реле модул жици дијаграм :
Излез низа и метод на конекција :
За Du Pont линија, ве молиме кликнете на следниот линк за да се приклучат на шопинг количка, и потоа кликни за да се купи
item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.3.17.18.97e83d&id=999708107&_u=6al5c0uc44b
Ви благодариме на [Министерство за Образование] трговија на големо лабава електронски компоненти, посакувам Здраво пријатен придружник,
Гадост електроника за да ви овозможи со one-stop ((поддршка)) услуга, пристапни цени, за ваша погодност,
Брз, безбеден и ефикасен сервис, лесно шопинг, и никогаш да не се вклучени во лажни бизнис продажба,
Напорите да се изгради најголемата онлајн шопинг мрежа, најдобрите услуги, најдобрите производи, повеќето скромни цени,
Ние се извршуваат, ____ ___
___ _____ добро расположение добар живот, ______ ___
___ __________________ Целосна ')) ~))))) ~ ~ _____
___ _______ благослов на вас, се смешка, ___________________ ___
___ ______________ ве придружува млади и среќата на вашиот живот _____________ ___
Гадост трговија на големо електроника трговија на големо : интегрирани оптички спојка транзистори SCR
FET отпорник capacitor конектор кристал радијатор, електронски алатки, итн.

R

Додатоци на производи