.

.

5pair Ултразвучно главата US40-10ST / R 14mm 40KHZ ултразвучно растојание сензор

5pair Ултразвучно главата US40-10ST / R 14mm 40KHZ ултразвучно растојание сензор

DEN 1836.00
DEN 2160.00
-15 %
Од стока


Т е означен со зборовите на првото стартување на , зборот е означени со Р приемник
Големина на табелата :
Тип на производ : US40-10 ST / R
Категорија : Open-
Категорија : Трансиверите Сплит
Номинална фреквенција : 40.0 1.0 KHz
SPL : 110d B мин.
Осетливост : -68d B мин.
Статички capacitance : 2200 Pf 20%
Ју Жен : -
Максимален влезен напон : 40 Vp-p
Насока агол : 80 15 (-6d B)
Откривање спектар : 0.2 ~ 3m ( Рефлексија )
Резолуција : 10мм
Работна температура : -20 C ~ +80 C
Складирање температура : -40 C ~ +85 C
Случај Материјал : Пластични

R

Додатоци на производи