.

.

4pcs Ултразвучно топлина метар сензор US1000-21A ( еден ) ултразвучно испитување на протокот сензор 21mm 1000KHZ

4pcs Ултразвучно топлина метар сензор US1000-21A ( еден ) ултразвучно испитување на протокот сензор 21mm 1000KHZ

DEN 816.00
DEN 960.00
-15 %
Од стока


Големина на табелата :
Тип на производ : US1000-21 A
Категорија : Висока фреквенција тип
Категорија : Transceiver
Номинална фреквенција : 1.0 MHz 5%
Пропусниот Опсег : 200.0 KHz
Осетливост : -35d B мин.
Минимална паралелно отпорност : 150 Ohm 30%
Статички capacitance : 1200 Pf 20%
Максимален влезен напон : 300 Vp-p
Насока агол : 8 2 (-6d B)
Откривање спектар : 0.1 ~ 5m ( Рефлексивни течни )
Заштита класа : IP65
Максимум притисок : 1.6 MPa
Работна температура : 0 C ~ +95 C
Домување материјал : PPS
Ултразвучно испитување на сензори US40-16 ST / R ( сплит ) ултразвучно растојание сензор Ултразвучно сензори , US200-18 A transceiver прецизност ултразвучно сензори Ултразвучно сензори US200-12 A ултразвучно правец на сензор Рудникот снабдување ултразвучно сензори US150-25 A ( еден ) ултразвучно правец на сензор Ултразвучно топлина метар сензор U1000-21 A ( еден ) ултразвучно испитување на протокот на сензорот

R

Додатоци на производи