.

.

1PCS XMQ138 MQ-138 Формалдехид Алдехиди Гас Откривање Сензор Модул

1PCS XMQ138 MQ-138 Формалдехид Алдехиди Гас Откривање Сензор Модул

DEN 1310.00
DEN 1440.00
-9 %
Од стока


1 PCS XMQ138 MQ-138 Формалдехид Алдехиди Гас Откривање Сензор Модул
Спецификација
Големина : 32-милиметри X22mm X30mm должина * ширина * висина
главната чипови : на LM393, формалдехид уреди со покажувач на сонда
работен напон : DC 5 V
карактеристики :
1.Сигнал за излез ПРЕДВОДЕНИ од укажува;
2, dual сигнал излез (аналоген излез, и TTL ниво излез);
3, вистинска јачина на TTL излез е ниско; (излез низок сигнал светлина, може да се пристапи од страна на микро-контролор IO пристаниште)
Аналоген излез се зголемува со зголемување на концентрацијата, толку поголема концентрација на повисок напон;
5, алдехиди, алкохоли, ketones, ароматични соединенија со висока сензитивност;
6, има долг живот и сигурен стабилност;
7, брз одговор на закрепнување карактеристики;
8, со дупки за монтажа за да се олесни фиксна инсталација;
9, на истрагата може да биде вметната дизајн, погодно тест.
Примена :
За volatiles откривање уред семејства, на средина погодна за откривање на алдехиди, алкохоли, ketones, ароматични соединенија, гас-чувствителни елемент тест концентрација опсег :
Бензен 1 да 100ppm
Toluene 10 до 100ppm
Метанол 5 100ppm
Алкохол 30 до 300ppm
Acetone 10 до 300ppm
Формалдехид 1 да 10ppm
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи