.

.

Дуктус Висок квалитет на Влажност и температура сензор предавател за Монтажа, со LCD дисплеј бесплатен превозот

Дуктус Висок квалитет на Влажност и температура сензор предавател за Монтажа, со LCD дисплеј бесплатен превозот

DEN 3276.00
DEN 3600.00
-9 %
Од стока


Осетлив на влага елемент врз основа влажност & температура предаватели се идеално решение за откривање на релативната влажност и температура во апликации како што се HVAC во станбени & комерцијални згради.На capacitance елемент врз основа предавателот е една од најстабилните предаватели на располагање и нема рекалибрација е потребно, пренесуваат се температура ќе се надоместат и калибрира.
Предаватели се проблем-слободни и точни со долгорочна сигурност од применуваат единствена Hydro Probe® дигиталната технологија, нашите предаватели се развиени за висока прецизност
мерење на релативната влажност & температура и предаватели се достапни за ѕид & канал & надворешна монтажа.
Сите предаватели може да биде опремен со индустриска класа LCD дисплеј LCD покажува и влажност и температура.
Техничка Спецификација :
Спецификација :
Напојување
12-36 V DC
Влажност работен опсег
0.100% RH
Влажност уреди со покажувач на елемент
Полимер влажност capacitor
Сигнал излез за влажност
0~5 V DC или 0~10 V DC или 4-20m A или RS485 сигнал(изборен)
Точноста на влажност
+-2%RH(10-95%RH, 25 Celsius);
Повторливост
+-0.3%RH
Hysteresis
+-0.3%RH
Чувствителност за влажност
0.1%RH
Лебдат го оценувате годишно
+-0.5%RH
Сензор на температура на
DS18 B20
Точност за температура
+-0.3 целзиусови степени(во 25 Celsius)
Излез за температура
0~5 V DC или 0~10 V DC или 4-20m A или RS485 сигнал
Мерење
температурата опсег
Клиентот може да изберете мерење на температура опсег со бирање прекинувачи за PCB одбор : 0~50 Celsius, -20~80 Celsius,
-40~60 Celsius
Температура на чување опсег
-40.80 Celsius
Случај
ABS
Електрична конекција
Завртка конектор Max1.5mm 2
Напојување
12-36 V DC
Влажност работен опсег
0.100% RH
Влажност уреди со покажувач на елемент
Полимер влажност capacitor
Сигнал излез за влажност
0~5 V DC или 0~10 V DC или 4-20m A или RS485 сигнал
Точноста на влажност
+-2%RH(10-95%RH, 25 Celsius);
Повторливост
+-0.3%RH
Hysteresis
+-0.3%RH
Чувствителност за влажност
0.1%RH
Лебдат го оценувате годишно
+-0.5%RH
Сензор на температура на
DS18 B20
Точност за температура
+-0.3 целзиусови степени(во 25 Celsius)
Излез за температура
0~5 V DC или 0~10 V DC или 4-20m A или RS485 сигнал
Мерење
температурата опсег
Клиентот може да изберете мерење на температура опсег со бирање прекинувачи за PCB одбор : 0~50 Celsius, -20~80 Celsius,
-40~60 Celsius
Температура на чување опсег
-40.80 Celsius
Случај
ABS
Електрична конекција
Завртка конектор Max1.5mm 2
Модел :
XQF3005(0-5 V излез)
XQF3010(0-10 V излез)
XQF3020(4-20m A излез) XQF3485(RS485 сигнал) ве Молиме оставете порака за да ги споделите со нас кој Модел ти треба кога ќе ги нарачате .

R

Додатоци на производи