.

.

10PCS X дигитален сензор за температура и влажност, AM2321 може да го замени SHT21, SHT10, SHT11

10PCS X дигитален сензор за температура и влажност, AM2321 може да го замени SHT21, SHT10, SHT11

DEN 1747.00
DEN 1920.00
-9 %
Од стока


Product Overview
AM2321 дигитален сензор за температура и влажност, е дигитален сигнал на излез е калибриран температурата и влажноста на воздухот во комбинација сензор. Температурата и влажноста на воздухот со користење на еден посветен фати технологија за да се обезбеди дека производите со висока сигурност и одличен долгорочна стабилност. Сензор вклучува капацитивни влажност уреди со покажувач на елемент и интегриран со висока прецизност температура мерни уреди, и поврзан со високи перформанси микропроцесори. Производот има одличен квалитет, брз одговор, анти-мешање способност, високата цена и други предности.
AM2321 комуникациска автобус стандард I2 C два начини на комуникација. Стандард еден автобус интерфејс, овозможувајќи брз и лесен систем за интеграција. Ултра-мали димензии, ниска потрошувачка на енергија, сигнал за пренос на далечина до 20 метри, што го прави најсложените типа на апликации и дури и апликации најдобар избор. I2 C комуникација со користење на стандардни комуникација на мерењето, корисникот може да се директно поврзани со I2 C комуникација автобус, без дополнителни инсталации, едноставни за употреба. Две средства на комуникација се користи директно на излез на температура-компензирани влажност, температура, и дигитални информации како што се конвенцијата на правата на детето се провери, корисникот треба дигиталниот излез на втората пресметка, но, исто така, нема потреба за температурна компензација на влажноста на воздухот, температурата и влажноста на воздухот може да биде прецизно Информации. Два начини на комуникација се слободни за да се префрлате, корисникот може слободно да изберете, лесен за употреба, тоа треба да биде широка област. Производи за четири води, лесна конекција, специјални пакети може да бидат обезбедени според потреби на корисниците.
Апликации
HVAC климатизација, dehumidifiers, тестирање и инспекција опрема, стоки за широка потрошувачка, автомобилската, автоматизација, податоци дрвосечачи, аеродроми, апарати за дома, влажност контрола, здравствена заштита и други поврзани со влажност на мерење и контрола.
Производ Моменти
Целосно меѓусебно, ниска цена, со долгорочна стабилност, релативна влажност и температура мерење, долги сигнал на пренос на дигитален сигнал на излез, точни калибрација, ниска потрошувачка на енергија, стандардот еден автобус дигитален интерфејс стандард I2 C автобус дигитален интерфејс, комуникацијата може да биде право на избор.
Спецификација за производ Manual Download : aosong.com/asp_bin/Products/AM2321.pdf

R

Додатоци на производи