.

.

1 buc x MQ-131 MQ131 озонската гас откривање модул гас сензор озонската сензор бесплатен превозот

1 buc x MQ-131 MQ131 озонската гас откривање модул гас сензор озонската сензор бесплатен превозот

DEN 524.00
DEN 576.00
-9 %
Од стока


MQ-131 MQ131 озонската гас откривање модул гас сензор озонската сензор
Вовед
Phlx озонската гас сензор се користи од страна на MQ131 гас сензор материјал е во чист воздух спроводливост ниска употреба на јаглерод диоксид Sn O2 калај (Sn O2). Кога сензор средина кога постојат во озонската гас сензори во воздухот помеѓу електричната спроводливост на гасот концентрации на озон се зголеми. Користете едноставна коло може да се конвертира електрична спроводливост промени со гас концентрација соодветниот излезен сигнал. Phlx озонската гас сензор MQ131 озонската висока чувствителност за хлор, no2, итн, со силна оксидирачки гас исто така, да имаат одредени чувствителност, за органски пречки со озонската гас во спротивна насока да се реагира.
Спецификации
1. Имаат висок пареа чувствителност и добра селективност да Озонската гас).
2. Брзиот одговор закрепнување карактеристики
3. Долг живот и сигурен стабилност
4. Едноставен возач коло
Апликации
Семејства со озонската chroma на алармот
Индустриска со озонската chroma алармот
Преносни озонската концентрација детектор
пакување, вклучувајќи :
MQ-131 озонската гас сензор X 1 Buc
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи