.

.

16MM ултразвучно transceiver ултразвучно сонда ултразвучно сензори интегрирани школка и решетката

16MM ултразвучно transceiver ултразвучно сонда ултразвучно сензори интегрирани школка и решетката

DEN 457.00
DEN 537.60
-15 %
Од стока


Модел : EU16 AOF40 H12 T/R-02
Дијаметар : 16mm. Работи : отворена transceiver сплит .
Центар фреквенција : 40 KHz, ве молиме наведете кога снимање T / R соодветниот број .
Друг transceiver продажба , повеќе модели, ве молиме контактирајте со нас !
Производ перформанси / Технички термини :
Модел Дел No : EU16 AOF40 H12 T-Р-02 ( дијаметар Diameter16mm)
1 номинална фреквенција / Центар Frenquency : 40 KHz
2 емисија звучен притисок / SPL at10 V (0d B = 0.02 m Pa) : 115d B
3 Приемник Чувствителност / Чувствителност at40 KHz (0d B = V / ubar) : -68d B
4 Capacitance / Capacitance at1 KHz,
Изглед покаже :
Забелешка : за печатење на логото T / R, ние стандардно сини и црни бои .
Отпорност тест крива :
Опрема за тестирање :
Животната средина опрема за тестирање :
Пакување слики :

R

Додатоци на производи