.

.

2 парчиња Ултразвучно растојание сензор US40-25A ( еден ) ултразвучно растојание сензор сензор за дистанца

2 парчиња Ултразвучно растојание сензор US40-25A ( еден ) ултразвучно растојание сензор сензор за дистанца

DEN 490.00
DEN 576.00
-15 %
Од стока


Големина на табелата :
Тип на производ : US40-25 A
Категорија : Водоотпорен
Категорија : Transceiver
Номинална фреквенција : 40.0 1.0 KHz
SPL : 120d B мин.
Осетливост : -90d B мин.
Статички capacitance : 2200 Pf 20%
Ју Жен : 1.7 ms max.
Максимален влезен напон : 160 Vp-p
Насока агол : 30 10 (-6d B)
Откривање спектар : 0.2 ~ 8m ( Рефлексија )
Резолуција : 10мм
Работна температура : -40 C ~ +80 C
Складирање температура : -40 C ~ +85 C
Случај Материјал : Алуминиум
Ултразвучно испитување на сензори US40-16 ST / R ( сплит ) ултразвучно растојание сензор Ултразвучно сензори , US200-18 A transceiver прецизност ултразвучно сензори Ултразвучно сензори US200-12 A ултразвучно правец на сензор Рудникот снабдување ултразвучно сензори US150-25 A ( еден ) ултразвучно правец на сензор Ултразвучно топлина метар сензор U1000-21 A ( еден ) ултразвучно испитување на протокот сензор Цена : 6
Taobao Цена : 5.00 Цена : 102
Taobao Цена : 85.00 Цена : 300
Taobao Цена : 250.00 Цена : 102
Taobao Цена : 85.00 Цена : 36
Taobao Цена : 30.00

R

Додатоци на производи