.

.

2PCSX AM2303 Дигитален Сензор за Температура и Влажност

2PCSX AM2303 Дигитален Сензор за Температура и Влажност

DEN 874.00
DEN 960.00
-9 %
Од стока


AM2303 дигитален сензор за температура и влажност, / температурата и влажноста на воздухот модул
AM2303 дигитален сензор за температура и влажност, / температурата и влажноста на воздухот модул
1).Релативна влажност и температура мерење, Сите калибрација, дигитален излез
2).Одлична долгорочна стабилност
3).Нема дополнителни делови
4).Ултра-долг на сигнал пренос на далечина
5).Ултра-ниска моќност
6).4 Pin инсталација
7)pletely заменлив
AM2303 влажност capacitor модул е дигитална температурата и влажноста на воздухот се
калибриран со дигитален сигнал на излез од температурата и влажноста на воздухот во комбинација
сензор. Нејзината примена-специфични модули за фотографирање и дигитална технологија
температура и влажност, сензорот технологија за да се обезбеди производи со висока
сигурност и одлични долгорочна стабилност. Сензор состои од капацитивни
чувство елемент и прецизност влажни NTC температурни мерења уреди, и со
висока-перформанси 8-битни микроконтролерски поврзани. Затоа, производот има
одличен квалитет, брз одговор, анти-мешање способност, високата цена и така
на. Секој сензор во многу прецизна калибрација на влажност калибрација комората.
Калибрација коефициенти што се зачувани во микроконтролерски програма, на сензорот
детектира сигнал за обработка во рамките на процесот за да се јавите на овие калибрација
коефициенти. Стандард еден автобус интерфејс, системот станува интеграција
поедноставно и побрзо. Мала големина, ниска потрошувачка на енергија, пренос на сигнал
далечина до 20 метри, што го прави широк спектар на апликации, па дури и
најсложените апликации е најдобар избор. Производите се поделени во 3-води
(еден автобус интерфејс), и 4-жица конекција лесно, слободни да изберете било каков вид на
автобус начин. Специјални пакети може да бидат обезбедени според потребите на корисникот
Пакување, Вклучувајќи :
2 PCSX AM2303 Дигитален Сензор за Температура и Влажност

R

Додатоци на производи