.

.

Алкохол сензор алкохол сензор за гас сензор MQ303B (заштеда на енергија) Шен Веи genuinewinser brandfree превозот

Алкохол сензор алкохол сензор за гас сензор MQ303B (заштеда на енергија) Шен Веи genuinewinser brandfree превозот

DEN 437.00
DEN 480.00
-9 %
Од стока

Директна термичка структура phlx тип алкохол гас сензор MQ303 B
Функција
За етанол пареа има висока чувствителност и добра селективност
Брза реакција и закрепнување карактеристики
Долг живот и сигурен стабилност
Едноставна вози кола
Примена
За моторно возило, драјвери и други ризици на пиење и оперативен персонал за надзор и инспекција, и на други места етанол пареа откривање.
Спецификација
За гас
Алкохол (етанол)
Детекција на опсег
20 до 1000ppm
Карактеристика гас
125ppm алкохол
Чувствителност
R во воздух / Rin типичен гас 3
Уреди Со Покажувач На Отпор
4 за да 400 K во атмосфера на воздух
Време На Одговор
10-ти (70% Одговор)
Времето за опоравување
30 години (70% Одговор)
Греење отпорник
4.5 0.5
Греење на струја
130m A
Греење напон
0.9 V V 0.1
Топлинска моќ
130m W
Мерење на напон
24 V
Услови за работа
Амбиентална температура : -20 ~ +55
Влажност : 95% RH
Животната средина кислород содржина : 21%
Услови на чување
Температура : -20 ~ +70
Влажност : 70% RH
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас .ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина .
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.(Бразил Италија 5~7weeks,русија скоро 60-80days.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола

R

Додатоци на производи