.

.

PTFE водоотпорен течни линија температурна сонда WZP-035 Pt100 platinum отпорност на температура метар температура линија

PTFE водоотпорен течни линија температурна сонда WZP-035 Pt100 platinum отпорност на температура метар температура

DEN 1020.00
DEN 1200.00
-15 %
Од стока

Во споредба, на поголема температура коефициент thermistor, отпорот вредност на повисока температура (обично неколку илјади над Европа), но поради заменливост, нелинеарни тешка, само на температура спектар на -50 ~ 300 така, голем број на користени апарати за дома и автомобилската температурни сензори и контрола. Метал термичка отпорност на отпорник, а температурата може да генерално се изразува преку следниве приближното односи, односно Rt = Rt0 [1 + (t-t0)] А, Rt е отпор при температура t; Rt0 на температура t0 (обично t0 = 0 ), соодветниот отпор вредност; е температурата коефициент. Заеднички индустриски метал термички отпор Од промена на отпор со температура, повеќето од метални проводници имаат овој имот, но не температурата може да се користи како топлинска отпорност, термичка отпорност на метал материјал како и на општите услови : како големи и стабилна температура коефициент на resistivity треба да се големи (во иста големина на сензорот за чувствителноста се намалува под), температурата се движи во употреба на хемиски и физички својства на стабилна, добра копија материјал, отпорот вредност варира со температура имаат функција (по можност линеарен однос )
Апликации : Медицински, електрични, индустриски, температура пресметка, пресметка на висока прецизност отпорност на температура уред, апликацијата опсег е многу широк
имаме големи стока ,па не можат да испратите еден по еден ,па ако имате некои други треба ,исто така, може да се е-пошта до нас . Нејзините индустриски принцип : Кога PT100 на 0 степени кога неговиот отпор на 100 ohms, неговата отпорност како температурата станува единствен раст.ние може да ви помогне да се погледне за речиси сите стоки во кина . Метал термички отпор е генерално применливи за -200 ~ 500 опсег на мерење температура, која се карактеризира со мерење на точност, добра стабилност, сигурен перформанси, процесот на контрола на примена во исклучително широк спектар.
Бебето треба пријател за споделување! Промоција Детали
Толку повеќе ќе ви купи повеќе ќе ги споделите, о! Споделување на :
PTFE водоотпорен течни линија температурна сонда WZP-035 Pt100 platinum отпорност на температура метар температура линија
Индексирање број : Pt100 (увоз филм отпорници)
Нерѓосувачки челик сонда големина : 4 * 30 (За други големини ве молиме контактирајте со продавачот)
Продолжени кабли со три-core мулти-влакно (7 * 0. Phlx thermistor отпор и температура однос Rt = Ae B / т
Каде Rt е отпор кога температурата е т; А, Б, во зависност од структурата на phlx материјал константи.
ако купувате голема количина ,ве молиме да ни испратите e-mail ,ние ќе ви ги даде голем попуст !!!!
Плаќање Информации :
Ние прифаќаме Зачувам преведување и Western Union ако деловите се наплатува царинскиот dutywe не е одговорен за било какви обичаи.
Превозот Информации :
Ние ќе брод од твоите предмети во рок од 1-7business дена по исплата е расчисти
Стандард за испорака користење на меѓународни Воздухопловната,Објекти брод од Кина и тоа трае 7-10working дена (2-3weeksto се примаат за повеќето област )
Ако не примите објект во рок од 30 работни дена (недели)ве молиме да контактирате со нас за да го испита случајот.)
Feekback :
Имаме за цел да се постигне ѕвезди оценка за секој transactionplease Без избрзани негативни повратните информации!!!. PT100 отпорност се менува со температурата врска : Кога PT100 температурни е 0, кога неговата отпорност на 100 ohms на 100 , нејзината отпорност е околу 138.15) заштитените PTFE жица, водоотпорни, лесно да се наведнувам, да не се скрши, долги линии во боја избрани, ако не постои боја линија должината што треба, ве молиме контактирајте со продавачот
Pt100 platinum термички отпор, неговата отпорност се менува со температурата на пропорционален.Ако имате било issuesplease контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.ние ќе ви одговори e-mail во 2hours
Ако не сте 100satisfiedplease не остави неутрален или негативен фидбек или ниска 1-2 DSR пред да ни се обратите за помош
Исто така, ве молиме забележете дека поради неодамнешните Воздух Товар Безбедност Alertsthere може да биде одложувања целосно надвор од нашата контрола.

R

Додатоци на производи