.

.

10PCS XFive-pin Ултразвучно испитување Ултразвучно испитување кои се Движат Модул Модул / ултразвучно сензор /

10PCS XFive-pin Ултразвучно испитување Ултразвучно испитување кои се Движат Модул Модул / ултразвучно сензор

DEN 816.00
DEN 960.00
-15 %
Од стока


115.com/file/dptaayt5 # YS-SRF05 Ултразвучно модул. Rar
1, модул изведба е стабилна, мерење на растојанието прецизно. Енергија и во странство SRF05, SRF02 како што ултразвучно кои се движат модул споредливи. Модул прецизност, слепи точки (2cm) супер блиски, стабилна кои се движат успехот на овој производ на пазарот е под силен!
Две главни технички параметри :
1 : Напон : DC5 V 2 : Статична струја : помалку од 2m A
3 : Ниво излез : висока 5 V 4 : Ниво излез : Дното 0 V
5 : Индукција агол : не повеќе од 15 Степен 6 : Откривање на далечина : 2 cm -45 0cm
7 : Висока прецизност : до 0,3 cm
Жици, VCC, trig (контрола од страна), ехо (добивањето на крајот), GND
Овој производ ги користи метод : контрола на пристаништето издаде 10 US погоре Високо ниво, можете да почекате за да се добие висока излезна порта. Мерач на време може да се отвори со истек на времето, кога оваа порта оди ниско, кога можете да го прочитате на тајмерот вредност, овој пат за оваа дистанца време, пред се пресметува растојанието. Овој постојан циклус на мерењето, може да се постигне вредност на вашиот мобилен мерење ~ ~ Модул работи :
(1) IO активирањето на далечина, високо ниво на сигнал да најмалку 10us;
(2) модул автоматски праќа осум 40khz квадратен бран, автоматски открива дали сигнал враќање;
(3) сигнал назад, преку IO излези високо ниво, времетраењето на високо ниво е
Ултразвучно време од започне да се вратат. Тест растојание = (време на * Голема брзина на звук (340 M / S)) / 2;
Овој модул обезбедува целосен сет на кои се движат процес : C51 , PIC18 F877, ултразвучно LCD1602 екранот, ултразвучно LCD12864 екранот, дигитален дисплеј, сериски екранот, кои се движат референца програма .
Целосен сет на податоци за следните

R

Додатоци на производи