.

.

18MM кои се движат сонда ултразвучно сензор водоотпорен transceiver сплит 40KHz / еден

18MM кои се движат сонда ултразвучно сензор водоотпорен transceiver сплит 40KHz / еден

DEN 653.00
DEN 768.00
-15 %
Од стока


Пријателски потсетување : Родителите кои купуваат ултразвучно уред , бидете сигурни да одберете професионални фабрика , не на вообичаениот ултразвучно звучникот производи, овие производи се во суштина едноставен тест може да се утврди квалитетот на производите . Ултразвукови уреди не се едноставни тестови , само општа и специјализирана опрема за тестирање пред да можат да се утврди надвор . Претставата има директно влијание врз вашата употреба !
Цената на еден производ на цените, цената на еден пар на не - transceiver О
Примање еден пар цена е цена на 2
На еден пар ве молиме да земете два , два пара на 4 победи , така што турка надолу ,
Модел : EU18 AIF40 H07 T / R
Дијаметар : 18mm. Работи : Водоотпорен transceiver сплит .
Центар фреквенција : 40 KHz
Друг transceiver продажба
Производ перформанси :
1 Номинална Фреквенција (KHz) : 40 KHz
2 емисија звучен притисок at10 V (0d B = 0.02 m Pa) : 112d B
3 приемник чувствителност at40 KHz (0d B = V / ubar) : -70d B
4 Capacitance at1 KHz,
Лесно звукот на продажба :
Сакате Не. : Ји Шен Electronics Co., Ltd.
QQ : 1450708592 ( прекар : Лесно Звук Електронска Технологија )
Телефон : 18036482413
E-mail : esound_sales126.com
Изглед покаже :
Transceiver :
Transceiver подели :
Опрема за тестирање :
Животната средина опрема за тестирање :

R

Додатоци на производи