.

.

Паркинг сензори 8/сензори NY8080 електроника автомобили паркинг помош обратен радар автомобил детектор на паркинг помош паркинг

Паркинг сензори 8/сензори NY8080 електроника автомобили паркинг помош обратен радар автомобил детектор на паркинг

DEN 2595.00
DEN 5088.00
-49 %
Од стока


ВАЖНА забелешка : Ние нудиме различни сензори бои за вашиот избор, во купувањето, ве молам кажете му на
ни боја на сензори Ако треба некои специјални бои за сензори, ве молиме да ни ги испратите на
ИМЕТО НА ВАШАТА ИЗБРАНА БОИ додека се потврдува ред, тогаш ние ќе се обидеме да ја одберете најблиската бои
за вас, бидејќи ние имаме повеќе од 60 различни бои подготвени. Инаку, можете да изберете бела
сензори, и сликам нив да се појавување заврши на вашиот автомобил.
Карактеристики на производот :
1>Овој производ усвојува двојно дигитален дисплеј, пречка растојанието пред и по автомобилот
независен приказ
2>производот со четири гласови (гласот / ѕвончето / mute / глас + ѕвончето), попречни размена
3>Дисплеј со 7 прилагодливи волумен
4>самостојно Може да се прикаже насока на 8 пречки
5>Full-времето дизајн, анти-правец, анти-песок, анти-магла, анти-frost, анти-мраз, анти-снег, анти-ветер :
сензорски системи за подобрено покривање и откривање.
6>Звук аларм : отчукување на Срцето тип, последниве аларм побрзо
Производ параметри
1>Дигитални LCD дисплеј (број & светлина). Помогне да се обезбеди зголемување на безбедноста на патниците,
пешаците и членовите на семејството кои се случи да биде околу поместување на возило
2>Спецификации :
3>го Оценувате напон : 12 V DC
4>го Оценувате оперативен опсег : 10.5 V - 16 V DC
5>го Оценувате моменталната : 100m A - 300m A
6>Ултразвучно фреквенција : 40 KHz
7>Контрола moudle работна температура : -30 - 80 celcius степен
8>Дисплеј работна температура : -20 - 70 celcius степен
9>Sensor дијаметар : 16.5 mm
10>Инсталација на владата : Дупчење
Ние и ветуваме да испрати стоката во рок од 48 часа
На трошоците на царинските Различни земји на царинскиот систем е различен, наплатени надоместоци се различни, ако производот приведени во локалните обичаи, потребата за купувачите да го исчистите, може да произведе царински трошоци, ќе бидат платени од страна на купувачот

Разговор Опсег:
автомобил фонт
OSD Language:
Англиски
Бренд Име:
QXNY
Име На Модел:
NY8080-8
Тип:
Невидливи
Материјал Тип:
ABS
Функција:
7 Дигитален дисплеј, Гласовно алармот
Аларм за јачина на:
70db~90db
Дисплеј Тип:
LCD дисплеј
Карактеристики На:
спречување на опасни и скапи судири
Карактеристики Б:
Откривање на мали деца и ниска ѕидови, како и.
Карактеристики C:
7 дигитален дисплеј obstac растојание
Карактеристики D:
7 јачината на звукот
Карактеристики E:
Четири видови на звук
R

Додатоци на производи