.

.

1000W дупчење екипаж H1600 tenon tenon машина за дупчење машина

1000W дупчење екипаж H1600 tenon tenon машина за дупчење машина

DEN 31654.00
DEN 36384.00
-13 %
Од стока


H1600 Multi-функција за дупчење апаратури, кралеви, пчели со одделението, со една фабрика за производство и примена на построги производство стандарди, е ретка и на пазарот високо-моќ тешки дупчење екипаж, собранието 1000 W високо-моќ целосно ограден индукција на моторни, ниско ниво на бучава, силна коњски сили; Worktable прецизност обработка за намалување на бучава и вибрации, и да се обезбеди трајност и точност; опремени со метрички, инчен bushings,Лесно да ги конфигурирате различни алатки,Стандард Тајван познатата планина 9.5 mm длето a; 152mm отворање должина, табела компресија дебелина на 127mm, повеќе од дебелината на компресија може да се користи директно кога брзо стегање уред, брз и лесен; долго дрво кога tenon може да биде хоризонтална ротација на носот, отворете трска кога навалите главата ,Широк спектар на апликации;главата на swallock опашка структура, под дејство на притисок за намалување на рачката, може да се постигне флексибилни движење нагоре и надолу, со леано железо поддршка страна и над стегање механизам, прецизност фан тело, во табелата е лесно да се движите низ; брзо стегање уред, помошни врвот на брзо притискање на уредот, лесно да се справи; голем хром рака тркала погоден табела движење, ракување перформанси; навалите главата агол од околу 30-30 степени, 360 степени U-свиок, обработка капацитет,Широк спектар на апликации.Тешки материјали и високо-моќен мотор за конфигурација ви овозможува да работат континуирано, за долго време, од страна на професионални столари и аматери добредојдени.
Мотор тип : Индукција на моторни : 220 V / 50 HZ Мотор Моќност : 1000 W Вретеното брзина : 1450 ВРТЕЖИ / мин Максимум отворање на длабочина : 152 MM Длето да се Одбивни Максимална стегање ширина : 102 MM Максимална компресија дебелина : 127 MM работната маса големина : 508 X203 MM Одбивни големина : 508 X92 MM Одбивни плоча максимално движење растојание : 76 MM Вежба максимална стегање капацитет : 12.7 ММ Вежба ракав дупка со дијаметар : 15.875 MM / 19.05 MM Стандардна длето спецификации : Тајван познатата планина 9.5 MM длето Носот ротација 360 степени хоризонтална ротација, околу 30 степени навалите Машина големина : 510 X380 X880 MM Пакет Големина : 565 X460 X755 MM Нето тежина / бруто тежина : 60 / 70 KG

Бренд Име:
OSSIEAO
Вежба Тип:
вежба притиснете
DIY Материјали:
Дрво
Број На Модел На:
H1600
Примена:
Отворете tenon
Фреквенција:
50Hz
Max. Дијаметар На Дупчење:
19.05 mm
Не-Оптоварување Брзина:
1600RPM
Номинална Влезна Моќност:
1050W
Номинална Вртежен Момент:
На
Номинална Напон:
220v
Тежина:
70KG
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
R

Додатоци на производи