.

.

5pcs 251 MCU минимум систем одбор AT89S52 DIY комплет бесплатен превозот

5pcs 251 MCU минимум систем одбор AT89S52 DIY комплет бесплатен превозот

DEN 767.52
Од стока

5pcs 51 MCU минимум систем одбор AT89 S52 DIY комплет бесплатен превозот Спецификации : 1. Класичен 51 SCM минимум систем 2. Микроконтролерски 40 pin сите води и марко 3. одборот го ресетирате коло отпор-capacitance 4. одборот кристално осцилатор коло, кристално 11.0592 M 5. P0 устата со 10 K се повлече-up отпорник (STC микро-контролор на P0 порта мора да биде поврзан со повлече-up отпорник да се работи правилно!) 6. со прекинувач, лесен експеримент 7. надворешни DC штекер (спецификација 5.5 * 2.1 mm) 8. со моќ индикатор 9. со capacitor филтер коло 10. доведува до 3-начин проширување на напојување, погоден надворешни модул да ја преземе власта 11. да DC 5 V надворешно напојување! 12. PCB Димензии : 65mm (должина) * 31mm (ширина) * 1.6 mm (дебелина) Пакет(еден предмет) : 1. 1 x 1 K отпорник 2. 2 x 10 K отпорник 3. 1 x DC моќност седиште (5.5 * 2.1 mm) 4. 1 x 6 стапки авто-заклучување switch 5. 1 x 6 P двоен ред pin 6. 1 x 3мм црвено емитуваат светлина диоди 7. 2 x 104 керамички кондензатори 8. 1 x 10u F/25 V-линија electrolytic capacitor 9. 1 x 10 K9 нога исклученост 10. 2 x 22p F керамички кондензатори 11. 1 x 11.0592 М кристал 12. 2 x 20 P еден ред игла 13. 1 x 40 P микроконтролерски приклучок 14. 1 x PCB празна плоча

R

Додатоци на производи