.

.

1piece AC напон 220V YNL-200 Рака притисок PP PE Sealer пластичен филм за прирачник за запечатување машина за пакување машина

1piece AC напон 220V YNL-200 Рака притисок PP PE Sealer пластичен филм за прирачник за запечатување машина

DEN 862.08
Од стока1piece AC напон 220 V YNL-200 Рака притисок PP PE Sealer
пластичен филм за прирачник за запечатување машина за пакување машина
pricture покажува :
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Describtion :
Главните технички параметри
модел : YNL-200
големина : 8.5*33*7 CM
моќност : 300w
напон : 220v /50 HZ
тежина : 1.3 кг
Забелешка : имаме два боја за да изберете (црвена и бела )кога
ќе се направи нарачката ,ве молиме оставете ме пораката која
боја сакате ,ако не ,ние ќе ја испрати црвената боја стандардна
Како да се користи машината :
1 рака-притисок пластична кеса запечатување машина без прекинувач (автоматска контрола). AC кабелот за напојување на штекерот, според запечатување материјали и дебелина на материјалот, се приспособат на греење време. Пластична кеса запечатување површина, потоа притиснете го рачка, коло автоматски контроли на греење време. Кога моќта ќе згасне, моќ ќе биде автоматски се исклучени. По околу 1-2 секунди, ослободување на рачка на запечатување Добро!
2 плоштадот печат пристапна точка кога штетата се случува, тоа е затоа што за греење, време е премногу долго, ве молиме да бирате спротивно ротација, скратување на греење време може да биде!
3 Ако печат не е силна, тоа е затоа што греење времето е премногу кратко. Задржи knob насока на стрелките на часовникот, подолго греење време може да биде во ред!
4 Ако пластична кеса заглавени на гума platen ладење време не е доволно објаснување, ние мора да се прошири на ладење време по светлото ќе изгасне. Нека оди малку подоцна е во ред!
5 Откако прилагодување на греење време, кога ќе се користи треба да остане непроменета, во непрекината употреба, не бара никакви на вредноста
6 Рака импулс sealer секогаш може да се зборува за моќта вклучен во, потрошувачката на енергија кога не работи Нормално!

R

Додатоци на производи