.

.

2018 нови професионални инфраред за нега на коса железо Ултразвучно закрепне оштетени железо косата третман со LED дисплеј бела стил алатка

2018 нови професионални инфраред за нега на коса железо Ултразвучно закрепне оштетени железо косата третман

DEN 1935.00
DEN 4031.04
-52 %
Од стока


2018 нови професионални инфраред за нега на коса железо Ултразвучно закрепне оштетени железо косата третман со LED дисплеј бела стил алатки
(Ова е за нега на Коса студено железо, не коса straightener)
Карактеристики
(1) Со моќни инфраред ултразвучно функции
(2) Ладна плоча без топлина при користење на
(3) Ова е косата straightener специјално дизајнирани за нега на коса, која им помага на косата да го апсорбира исхрана на косата балсам или косата третман производи.
(4) Елегантен дизајн и лесно ракување овозможи прекрасна коса-грижи искуства.
(5) Авто shut-исклучување по 60 минути за 60 Hz / 72 минути за 50 Hz за безбедност и заштеда на енергија.
(6) LCD температура на екранот
(7) Материјал на плочи : челик
(8) Со функција на негативни јони, па како да се заштити и обновување на косата
Ова е производот да го испорача и одржување на Невиден Одлична Прекрасни Коса.
Ова не е губење на straightener или стан, железо, но нова технологија за косата третман.

Спецификација : Моќност : 20 W Големината на плочите : 9cm*24cm име на Производ : LCD Инфраред Ултразвучно Keratin Ладно Рамен Железо За Нега на Коса Напон : Dual Напон Авто shut-исклучување : ДА Температура опсег : за 40-80 ° C Тема : Нема топлина за нега на коса кабелот за Напојување : 360 степени вртливата кабелот Време на поставување : 2s - 18s Инфраред & Ултразвучно Нивоа : 7 Нивоа
Она што ние може да се добие со користење на тоа?
* За оштетена коса, тоа може да им помогне на косата да стане здрава и сјајна повторно
* Помага апсорбира исхрана на коса масло или средството за смекнување на косата многу поефикасно, но не треба да се прават на коса под висока температура
* Поправка на оштетени структурата на косата
* Заштита на косата нежно и со многу поефикасно
Како да се користи?
1. Примена на коса масло или средството за смекнување на косата еднакво на косата
2. Приклучок и олеснат на екранот.
3. Кликнете на ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за 3 секунди, екранот ќе се смени за време на поставување на екранот, во исто време, функцијата на далеку инфрацрвена се отвори.
4. Притиснете го копчето "+" и "-" копчето за да ја прилагодите користејќи време на ултразвучно за нега на коса, максимум 18 секунди и најмалку 2 секунди. По поставување на времето, во близина на нега на коса железо, тогаш внатре во системот ќе се применуваат ултразвукови функција на нега на коса автоматски се до времето да запре. Пакет : 1 x Инфраред & Ултразвучно за нега на Коса железо (Бела боја) 1 X Инструкции Примена на напредни далеку инфрацрвена технологија
Кога се користи за нега на коса железо, далеку инфрацрвени зраци генерира власта да се подели на протеини во мали молекули, и да ги преуредите да се поврзете повеќе тесно. Како резултат на тоа, во споредба со нега на коса без помош на инфраред функција, косата апсорбира протеините многу поефикасно, и на косата да стане повеќе здрава, мазна и сјајна.
Ултразвучно Функција Промовирање на atomization на клима уред или губење на нафта
Примена на теоријата на електронски вибрира, ние се инсталира керамички vibrating машина во внатрешноста на нега на коса железо за да се генерираат ултразвучно бран на висока фреквенција, чии вибрации е до 30,000 пати секоја секунда. На овој начин, структурата на средството за смекнување на косата или губење на нафта ќе се atomized и vibrated во минимум честички кои сака магла. Соработуваа со функција на далеку инфрацрвена (но не и висока температура), ние сме во состојба да се стекнат со идеален ефект на намалување на проширување на косата cuticle и поправка на оштетена коса.

Приклучокот стандард:
САД, ЕУ
Тип На Објект:
Железо
Max. температура:
160 °C
Животен век на термална плоча/лента:
20,000-50,000 пати
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
RU-80-1Е
Термостат На Вредноста Сегменти:
Други
Дијаметар на термички проводник:
21-30 mm
Применливи коса:
Сува & влажни
сертификација:
CE
Бренд Име:
CODACE
моќност:
100-240W
Стоковните Квалитет, Сертификација:
3C,CE
Мин. температура:
80 °C
Кабелот За Напојување Опашка Собранието На Чекање:
360° Rotatable
Оптимално обликување време:
Помалку од 1 мин.
Материјал:
Титаниум & Пластика
температурата контролер:
Дигитални
Материјал на термална плоча/лента:
Елоксирани Алуминиумски
Димензии На Греење Плоча:
90x24mm
Напон:
100-240v (Dual voltage)
R

Додатоци на производи