.

.

50pcs /4mm*200mm Скутер Велосипед Автомобилски Мотор Цевки Пневматик Поправка на Гумени Ленти Гуми Поправка на Лента Sealer

50pcs /4mm*200mm Скутер Велосипед Автомобилски Мотор Цевки Пневматик Поправка на Гумени Ленти Гуми Поправка

DEN 315.00
DEN 335.52
-6 %
Од стока


Опис : Природата гумени ленти
Големина : 4mm*200mm
Пакет : 50 PCS/ кутија
Објектот тежина : 0.25 кг
Употреба :
1. Направи пункција на пункција на пункција и се повлече на пункција. 2. Употреба на пункција истрагата за откривање на продорен насока на дупка и вметнете дупка во насока на дупка да се отстрани прашина и остатоци во дупка. 3. Намалување на крајот на касетата на крајот на касетата во предниот перфорација на вметната игла алатка, така што должината на лепило на двата краја од дупката е во основа иста. 4. Вметнете ја појас лента по должината на скршена игла дупка гуми, обезбеди лента внесете 2/3 должина (ладно лента преку гуми тело, мора да се одреди по пополнување за да се избегне лизгање и надвор), и ротира 360 степени по повлече вилушка вилушка игла. 5. Преостанатите гумена лента останатите во гуми треба да се отсече со останатите 5мм во упатуваа. торба

R

Додатоци на производи