.

.

LED Предните Светла за Магла За Хонда СПОГОДБА VIII (CU) 2008 Автомобил Стил Круг Браник светилки drl Дење Работи Возење

LED Предните Светла за Магла За Хонда СПОГОДБА VIII (CU) 2008 Автомобил Стил Круг Браник светилки drl Дење

DEN 1246.00
DEN 1465.44
-15 %
Од стока

LED Предните Светла за Магла За Хонда СПОГОДБА VIII (CU) 2008 Автомобил Стил Круг Браник светилки drl Дење Работи Возење Компатибилни Модели на Автомобили : За Хонда СПОГОДБА VIII (CU) 2008 Функција : Сијалица Тип : H11 Состојба : 100% нов Боја на светлина : бела (може да се користи како дење работи светла) Сијалица тип : 9 LED Напон : 12 V Моќност : 5 W/PC, 10 W/SET Lumens : 550 LM Работна Температура : -20℃~+105℃ температура на Бојата : 6000 K Водоотпорен : IP67 Услуга живот : 30000hrs Поставеност на Возило : пред лево + пред право Материјал : ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил Дијаметар : 9 СМ ОЕМ БР. : 4 F9 Z-15200-АА Производителот Дел Број : 33900 STKA11 / 4 F9 Z15200 AA /26154-EA500 /84501 AJ00 A Друг Дел Број : XR837532/ AC2592111/ 3225-2050 B/ 990 E0-65 J36-000 Ова е резервни замена на објектот, но не и Вистински! Предности на XIANGSHANG LED Светло : 6000 K Белата светлина и 5 W 550 LM по сијалица LED осветлување.Може да се користи како дење работи светла. Високо квалитетна ABS пластика & Поликарбонат леќи заврши. Водоотпорен IP67. Rainproof возачот, shockproof, може да се работеше добро, дури и во суровата средина. Над 30.000 часа на брилијантен постојана светлина. Лесно да се инсталира. Директна замена! Само игра и plug! Совршено се вклопуваат! Стабилни карактеристики, висока сигурност. Целосно 1 година гаранција! Пакетот вклучува : 2 парчиња Авто LED Предниот Браник Магла светлина светилка Инсталација белешки : ве Молиме Паркирајте го возилото за безбедност место. Бидете сигурни дека возилото е излади правилно пред да инсталирате светла. Исклучено палење на возилото и отстранете ги копчињата. За да избегнете изгореници, да се биде внимателен при вклучување или исклучување на возила осветлување. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки. Не допирајте светилки со вашите прсти за да се избегне предизвика впивање. Целосно да се испита врската на пристаништата како погрешни конекции ќе предизвика осветлување проблеми.
Превозот :
1.Објектот ќе биде предаден во 1-3 работни дена по приемот на плаќање
2.Ние обично испораката од страна на Aliexpress Стандард за Испорака/ Epacket/ Кина Пост Регистрирани Воздухопловната за бесплатен превозот.
3. Тоа секогаш е За 12-35 Работни дена за да стигнат до, некои земји ќе потрае малку подолго време.
4. Можете исто така да изберете го изразат ако ви треба нашиот објект наскоро, обично тоа ќе трае 3-7 работни дена.
Враќање&гаранција :
Ние обезбедуваме половина година гаранција. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативна или неутрална повратни информации, Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.
Повратни информации :
Купувачот е рано потврда и позитивни повратни информации ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Ви благодарам многу!

R

Додатоци на производи