.

.

Бесплатен Превозот 10 Парчиња Автомобил Светла Извор додаток T10 Led Осветлување Auto Tuning Автомобили Назад Светилка Бела Страна Сијалица 501

Бесплатен Превозот 10 Парчиња Автомобил Светла Извор додаток T10 Led Осветлување Auto Tuning Автомобили Назад

DEN 1143.00
DEN 1428.48
-20 %
Од стока


Бесплатен Превозот 10 Pcs Не поларитетот 350lms T10 W5 W Сијалица Висока Моќност 9 SMD Canbus t10 5630 Samsung ДОВЕДОА Автомобил/Брод Светлина Светилка CANBUS
За Овие 5630 Led,Тоа е нашиот нов дизајн.Тоа е многу посветла од smd5050 и смд 3528.
Тие се нашите омилени и најжешките производ!
Опис На Производот & Технички Детали
1. Тип
T10-9smd5630-Canbus
2. Напон
12/24v
3. Моќност
5630 - 5w
4. LED тип Smd5630
5.Боја
Бела
6.Големина
(D)10mmx (L) 35mm
7. Гаранција
12 месец
8.Стандард CE,Ro HS
9. Пакување
ОЕМ или Bosmaa или Анти-Електростатско Polybag
10. База
T10 Weage=194 W5 W 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825
11.Примена
Автомобил Индикатор Светлина, Автомобил Сигнал Светлина, Претворајќи Светлина, Опашка Светлина, Кочница Светлина, Парк Светлина, Куполата Светлина, Цртичка Одбор Светлина и Повеќе
12.Осветленоста
350-400 Сму
- Директна замена за сите Оптоварување Тип W5 W, 147, 152, 158, 159, 161, 168, 184, 192, 193, 194 2825 - Супериорен Квалитет на Производ произведени со Најнова Технологија (Висок Квалитет SMD5630 Led диоди и SMT Модул - Текст : 12 V, Без УВ или IR зрачење - Животен Век : 50000 часа во просек - LED : SMD5630 x 5 P. - Боја : Бела (6000 K). Големина : 35mm(L) x 10мм(D)
** Заедничка употреба за Автомобил, Возило Авто, Мотор, Мопед, Камиони, Приколки, RV, Брод, Морски, итн
*** Plug & Play. Висока осветленост и Ниска потрошувачка на енергија. Подобра прегледност и живот од било која друга светилки
**** Внимание : Молам да се провери и потврди должина дали оваа крушка се вклопува твое пред да го купат.
**** Вграден во тековната ограничување отпорник и диоди за заштита на ПРЕДВОДЕНА од обратна поларитетот + инсталација. (Ако не светло по вметнување во штекер, вметнете oppositely или флип на сијалицата хоризонтално за да одговара на + и - поларитетот) ви Благодариме
Плаќање :
1>.Ние прифаќаме Alipay
2>.Ако не можете да проверите кога аукција затвори веднаш,pls чека неколку минути и Плаќање, мора да
се заврши во рок од 3 дена
Испорака :
1>.Сите наши предмети ќе бидат испратени во рок од 2~4 работни дена од страна на соодветните couriers.
2>.Ние брод на сите наредби како "подарок" и да се справат пониска вредност за да се избегне или минимизира вашиот увоз доход.
Испорака :
1>.Воздухот mail : Генерално, 7-15 работни денови на светот.Тоа е многу ниска цена.
2>.EMS,DHL,FEDEX,UPS-от Експрес : Генерално 3-8 работни дена до 90% земји
3>. Ако не примате нарачка во рок од 30 дена,Pls контактирајте со нас за да им помогне да ги пратите вашата нарачка со курир.
Pls се разбере таму е малку подолго време поради лошите временски услови одложен од сопствени грешки.
Гаранција&Враќање :
1>.Ние снабдување со 2 години гаранција за сите наши објекти.
1>.Купувачи се одговорни за враќање превозот цена, под никакви околности,превозот и ракувањето со
пријави се неповратни во секој случај.
Повратна информација(Тоа е многу важно за нашиот углед!) :
1>.Pls се потврди приемот и оставете 5 Ѕвезди на вашиот Ali Express Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги,
2>.Pls НЕ остави Негативен или Неутрален повратни информации доколку не сте го добиле објектот без да се бара од нас за помош!
Pls ни даде можност да се expain или решавање на проблеми за вас со 48 часа,Tks и Уживаат во Шопинг!
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong.Имаме стотици предмети доведоа автомобил светла.Ако ви треба нашиот каталог,ве молиме контактирајте ме.Многу благодарам!

R

Додатоци на производи