.

.

TOYL Бела 50W 1157 BAY15D 10* XPE ДОВЕДОА Автомобил Опашка Кочница Запре Светлина, Крушка Светилка

TOYL Бела 50W 1157 BAY15D 10* XPE ДОВЕДОА Автомобил Опашка Кочница Запре Светлина, Крушка Светилка

DEN 165.60
Од стока


Висока прозрачна ефикасност, супер светло.
Одлична дисипација на топлина, ниска потрошувачка на енергија и долг животен век.
Брзо вклучување/ исклучување на времето за одговор. Еколошки, нема светлина загадувањето и заштеда на енергија.
Едноставен за инсталација и употреба.
Компатибилен со : 1157 (BAY15 D) 1016 1034 1076 1130 1142 1152 1154 1158 1493 2057 2357 2396 2397 3496 3497 7528 12499 12594 ..(За повикување Само).
Оваа LED сијалица се состои од 10 XPE Led диоди.
Тоа може да се користи како автомобилската кочница светлина.
Внимание : ве Молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако сијалицата ќе одговара на тоа.
Спецификации :
Светла боја : Бела
LED type : XPE
LED количина : 10 парчиња
Приклучок : 1157 BAY15 D
Напон : 10-30 V
Wattage : 50 W
Лумен : За 800 LM
Температура на бојата : 6000-6500 K
Работен век : 5,0000 часа
Актуелни : 750m A
Материјал : Алуминиум
Големина : 5.5 * 1.8 cm/ 2.2 * во 0.7(L * D)
Тежина : 20g/ 0.70 оз
Пакет листа : 1 * LED автомобил светлина

Бренд Име:
sikeo
Тип На Објект:
Кочница Светла
R

Додатоци на производи