.

.

1Pcs 39 ДОВЕДОА Автомобил Задните Стоп се Претвори Светлина Опашка Обратна Лиценца Светлина за Камион/Приколка/Брод/Џип TJ CJ YJ Џ.К.

1Pcs 39 ДОВЕДОА Автомобил Задните Стоп се Претвори Светлина Опашка Обратна Лиценца Светлина за Камион/Приколка/Брод/Џип

DEN 781.00
DEN 822.24
-5 %
Од стока


Карактеристики :
Црвени LED Студ Планината Комбинација Светла со Stop/Сврти/Опашка Светла, Бела LED Обратна и Табличка Светла за Камион со Приколка Чамец за Џип TJ CJ YJ Џ.К.
5.5 инчен LED Универзална Студ Планината Комбинација Опашка Светлина
Со 39 LED (12 Црвени LED како Престане да се Претвори Опашка Светла,21 Бела LED како Обратна Светла,6 Бела LED како Табличка Светла)
Овие Светла се отпорност и помалку подложни на шок штета. Секој ЛЕР е директно жичен и вода-тесни запечатени.
Овие Led диоди нерешено помалку струја, произведуваат помалку топлина и се посветли и светлина побрзо отколку блескаво сијалица.
Студ Планината Инсталација.
Спецификации :
Материјал : ABS + LED
Боја : Црвена
LED боја : Црвена&Бело
Големина : 6.7x5.8x2.5"
Актуелни : 0.5 (А)
Напон : 12 (V)
Моќност : 10 (W)
Жица Врска Совети :
1. Црна Жица е на Земјата;
2. Бела Жица,Црвена 12 LED работи со ниска осветленост, како Опашка на Светлината и на дното бела 6 LED работи како Табличка Светлина
3. Жолта Жица,Бела 21 ЛЕД на главата Работи како Обратна Светлина
4. Црвено Жица,Црвена 12 LED работи со висока осветленост, како Кочница/Претвори Светлина
Пакетот вклучува :
1pcs Престане да се Претвори Опашка Светлина
Answer : ___________________________ Note :
- Ве молиме овозможи 1-3 CM се разликува поради прирачник за мерење.
- Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме за вашето разбирање.

Бренд Име:
Audew
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Име На Модел:
535774
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Објектот Тежина:
380g
Објектот Дијаметар:
17.1cm
Материјал Тип:
Пластични
Специјални Функции:
кочница светлина
боја на светлина:
црвено /бело
R

Додатоци на производи