.

.

2x SUNKIA Висока Светла 40w 4800LM Р3 Автомобил LED Светлата H1 6000k Белата Автомобил Стил 12-24V DC Водоотпорен Авто LED Headlamp

2x SUNKIA Висока Светла 40w 4800LM Р3 Автомобил LED Светлата H1 6000k Белата Автомобил Стил 12-24V DC Водоотпорен

DEN 1800.00
DEN 2250.24
-20 %
Од стока


Спецификација :
1) Моќност : 40 W/сијалица
2) Прозрачна : 4800 LM/сијалица
3) животниот век : 30000hours
4) Работна температура : -40 C~ + 105 C
5) Боја температура : 6000 K
6) Влезен Напон : DC 12-24 V
7) инсталации : Висока температура-отпорни, висок напон-отпорен на
8) Излезна Моќност : 80 W/Set (40 W/сијалица x 2)
9) Домување материјал : Авијација алуминиум
10) Посебните карактеристики : висока моќност водоотпорен
11) Надворешни тестирање и сертификација : CE, ROHS IP68
12)Извор на Светлина : КРИ XPH-50
13)Уникатен дизајн : Fanless(Без вентилатор LED Автоматски светла тип)
Карактеристики :
Plug & play, Нема потреба да се намали на жици,нема потреба придушници, но Не Canbus Функција.
Ниска Потрошувачка на Енергија, долготрајни.
200% посветла од вашите акции Халоген фарови.
Низок Напон Заштита, Висока прецизност за Постојан Струја Возачот Чип.
Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)-го Спречува LED Штета Од Напонски Варијации & Шила.
До 30.000 Часа животен Век.
Пакет Се Вклучени :
2 x SUNKIA Р3 LED Светилки

Тип Socket:
H1
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил модел:
H1 Штекер Автомобили
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
40w
Автомобил Марка:
Сите Автомобили
Напон:
12V
Бренд Име:
SUNKIA
Лер Зрак Тип:
Поплави
Лумен:
4800
Водоотпорен:
Yes
Led Чип Производител:
Кри
R

Додатоци на производи