.

.

За Audi TT RS, 2008-2012, со Одлични Ултра светла 3528 Epistar Led табличка светилка светлина Не OBC грешка

За Audi TT RS, 2008-2012, со Одлични Ултра светла 3528 Epistar Led табличка светилка светлина Не OBC грешка

DEN 752.64
Од стока


За Audi TT RS, 2008-2012, со Одлични Ултра светла 3528 Epistar Led табличка светилка светлина Не OBC грешка Карактеристики : Секој табличка светлина е опремен со 24 Ултра светла 3528 ТАЈВАН Epistar SMD LED, за производство на супер светлина. Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност и заштеда на енергија. Директна инсталација, без жици или измена, само plug and play. Без оштетување на оригиналниот домување. Не OBC грешка на сите апликација модели. Компатибилен за Ауди модели : (со оригинални халоген сијалица тип измени за да се ДОВЕДЕ тип табличка светлина) ИЛИ (со акции опремени LED табличка светлина промени на посветла LED) : 09-12 A4 (Б8) 4-врата седан/5 врати Avant 10-12 S4 (Б8) 08-12 А5 / S5 09-12 П5 08-12 TT / TT RS Оригиналниот Дел Броеви : 8 T0943021 Sepcifications : LED type : Ултра светла 3528 ТАЈВАН Epistar SMD LED кол : 24 парчиња (по светлина) светла боја : Бела Светлина, боја : 6000-6500 K Lumens : 168 LM (по светлина) Wattage : 2.4 W-3 W Напон : 10-30 V Објект боја : Црна Точка материјал : Пластични Пакетот вклучува : 1 пар LED лиценца светлина Детални Фото Галерија(Вид на снимање) : Осветлување ефект :
Некои модели на инсталацијата случај :

Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Табличка Светла
Wattage:
3
TT-Година:
2008,2010,2009,2011,2012
Бренд Име:
geerge
Audi Модел:
TT
Објектот Тежина:
0.1
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Име На Модел:
За Audi TT RS, 2008-2012
Lumens:
168LM
боја на светлина:
Бела
LED тип:
Ултра сјајна 3528 ТАЈВАН Epistar SMD
Функција:
Не OBC грешка
Леќа:
Вклучени
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Лер Зрак Тип:
Поплави
R

Додатоци на производи