.

.

Zdatt H4 H7 H11 H1 9005 9006 H16 Fanless Автомобил Led Светло за Магла Фарови Сијалица ZES 12000Lm 6000K 100W 12V LED Автомобили Мотоцикл

Zdatt H4 H7 H11 H1 9005 9006 H16 Fanless Автомобил Led Светло за Магла Фарови Сијалица ZES 12000Lm 6000K 100W

DEN 2299.00
DEN 2874.24
-20 %
Од стока

Zdatt Canbus H4 H7 H11 H1 9005 9006 Fanless Автомобил Led Светло за Магла Фарови Сијалица 12000 Lm 6000 K 100 W 12 V LED Auto Автомобили Мотоцикл Објект Спецификација : Приклучок Тип : H4(9003)(HB2), Hi-Lo Зрак (висок зрак, ниска зрак) 9005(HB3), Еден Зрак 9006(HB4), Еден Зрак H11(H8)(H9)(H16(JP)), на Еден Зрак H7, Еден Зрак H1, Еден Зрак H11 H8 H9 H16(JP) се исти sockets Моќ : 10 0 W/Пар (50 W/Сијалица) Lumens : 12000 Lm/Set (6000 Lm/Сијалица) супер-светли LED Чип : H4/9003/HB2 : Висок Квалитет на ZES LED Чип x 16 Секоја Сијалица H1, H7, H8/H9/H11, 9005/HB3, 9006/HB4 : Висок Квалитет на ZES LED Чип x 8 Секоја Сијалица Оперативни Температура : -40~80 степен Celsiu Функција : Без одлагање да светне, супер-топлина дисипација, супер долг животен век 50000 часа Сертификација : CE, Ro HS, IP68, ISO, ТОЧКА, FCC Гаранција : 1 Година Брзо Ладење (Fanless) : 18 парчиња флексибилни авијација алуминиум со нано сребро , поголеми ладење област, изградена-во бакар топлинска цевка, ефикасност за ладење. Без бучава, подобро брзо ладење. Plug-N-Play (Canbus-подготвени) : Canbus-подготвен, нема грешка и без блиц, без треперење проблем (За 99% на возила). ЕМС-подготвен, нема потреба да се грижите за радио интерференција. 0.1 секунда 100% светло-up. Користењето на флексибилни авијација алуминиум, м atch секој модел возила. Лесен за Инсталација : Топлина мијалник може да биде произволно деформирани, совршен натпревар на простор во внатрешноста на абажур. Сите-во-едно алуминиум материјал и дизајн го прави лесно да се инсталира. За некои автомобили H7 приклучок, мораше да се направи малку прилагодување на адаптер за да добијат соодветна зрак светлина. Пакет се Вклучени : 2 x Доведоа Автомобил Светла 1 x англиски Инсталација Рачно БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК : 1 Пар Инсталирате Ракавица (како на сликата прикажани) Забелешка : Оваа LED Светилки, може да работи со ПОВЕЌЕТО (99%) возила без грешка, туку и за некои Европски возила (како за BMW,БЕНЦ,AUDI, "ОПЕЛ", ФОРД, "ФОЛКСВАГЕН" и луксузни специјални возила и др.), овој фарови може да не светне или треперење првата инсталација, што може да биде потребно да се инсталира декодер за да се избегне код за грешка или за пораки трепка. Ако не сте сигурни дали одговара на вашите автомобили во право, ве молиме контактирајте со нас пред да купите. За некои автомобили H7 приклучок, мораше да се направи малку прилагодување на адаптер за да добијат соодветна зрак светлина.

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Тип Socket:
H1, H8 H9 H11 Ист Тип, H7, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
100W/Pair (50W/Bulb) H4 Led Headlights H7
Лер Зрак Тип:
Комбо
Бренд Име:
ZDATT
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
сите
Чип Собранието Тип:
ZES
Напон:
12V
Автомобил модел:
Универзална
функција 1:
Вода-доказ, Прашина-доказ, Шок-доказ, Висока Моќност, Сите во Еден
Карактеристика 2:
Супер Светло, Трајни, Plug-N-Play, Без Штета за Оригинални Автомобил
Погоден за:
Автомобили, Автомобил, Мотоцикл, 12V-24V Возила, Брод, Велосипед ...
Употреба:
Замена Ксенон Hid Светла, Замена На Светилки Халоген
Материјал:
Авијација 6063 алуминиум профил
Тип Socket:
H4 9003 HB2 Hi-Lo Зрак, H1 H7 H8 H9 H11 H16(JP) 9005 9006 Еден Зрак
сертификација:
CE, ROHS, E-Марк, IP68
Напон:
DC 12V-24V (suit for 12V,24V vehicle)
Lumens:
12000Lm По Сет (6000Lm По Сијалица)
функција 3:
Fanless Led Светла, Со Бесплатен Дар (1 пара ракавици)
R

Додатоци на производи