.

.

1PCS 3W BAX9S H6W 57smd 3014 auto автомобили ПРЕДВОДЕНА Canbus Грешка Xenon Бела Сијалица Табличка AC12V

1PCS 3W BAX9S H6W 57smd 3014 auto автомобили ПРЕДВОДЕНА Canbus Грешка Xenon Бела Сијалица Табличка AC12V

DEN 86.00
DEN 95.52
-10 %
Од стока


1 PCS 3 W BAX9 S H6 W 57smd 3014 auto автомобили ПРЕДВОДЕНА Canbus Грешка Xenon Бела Сијалица Табличка AC12 V
1.Висока Лумен 3014 LED,вкупно околу 450lm/сијалицата во Бело; 2. T10/BA9 S/BAX9 S/BAY9 S,бела/amber сите достапни; 3.Ние сме фабрика,обезбедување на подобра цена и услуга; 4.Гаранција за 12months,заменете нов еден на слободни по потврдувањето на нашиот производ фотографии од клиенти.
1. Модел : BAX9 S
2. Температура на бојата : Белата
3. Напон : 12 VAC
4. Зрак Агол : 360°
5. Употреба : Автомобил внатрешни светла, лиценца плоча светла, паркинг, обратен светла, итн
6. Сертификација : CE, Ro HS
7. Достапни тип : BAX9 S/BAY9 S
8. Гаранција : 12 Месеци
9. Животниот век : до 50.000 Часа
10. Дали canbus : yes(погоден за повеќето марки на автомобили)
11. Лумен : 450 lm
12. LED Чип : 3014 LED 13. Гаранција : 12months
1.Ве молиме проверете го вашиот автомобил треба canbus или не пред да ја купите, се прво отстрани сијалицата и да го вклучите вашиот автомобил, ако код за грешка се дојде до вашиот автомобил дисплејот, покажува дека вашиот автомобил треба било каков led сијалица со canbus функција, некои Германија автомобили како BMW, Mersedes Бенц или Ауди, Fiat, "Шкода", Голф k5 може да ви треба за да се поврзете дополнителни canbus декодер(или екстра отпорник) .
2.Ве молиме проверете напон пред купување, обично камион бараат напон повеќе од 28 V,така што не може да се користи 12 V или 12 V/24 V сијалица, па затоа треба да го избра 10 V-30 V сијалица.
3.Нашите P13.5 S и BA9 S/BAY9 S/BAX9 S светилки сите се"+" на дното и "-"на страна, па ве молиме да забележите пред да купите бидејќи некои автомобили се бара"-" на дното на внатрешноста на пневматикот.
4.LED светилки е различна од Халоген или КРИЕШЕ светилки, на власт во нашата листата е теорија моќ, додека вистинската моќ е толку мал(заштеда на енергија) .
5.Ве молиме не го остави негативни повратни информации или да се отвори случај како ви се допаѓа ако било доцнење или неисправни, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе го реши тоа за вас одеднаш како можеме да го прифатиме.

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
BAX9S
Wattage:
3W
Тип На Објект:
Паркинг Светла
Име На Модел:
TYBAX9S-3014-57-C-W
Објектот Тежина:
0.01
Бренд Име:
Ruiandsion
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
450LM
LED тип:
3014
чашката:
BAX9S H6W
боја:
Бела
Напон:
12VAC,Non-polarity
Led количина:
57LEDs по сијалица
Месеци:
12months
Големина:
40mm*11mm
Дали canbus:
yes(погоден за повеќето автомобили),Не одговара на некои BMW F30
Употреба:
Автомобил Индикатор Обратна led светло
Работна температура:
-30~+75 степен clesius
R

Додатоци на производи