.

.

2 x 9005 HB3 12V 6000K 100W Супер Бела Авто Автомобил HOD Халоген Светилки Светилки Светлата Светилки за фолксваген lada kia chevrolet

2 x 9005 HB3 12V 6000K 100W Супер Бела Авто Автомобил HOD Халоген Светилки Светилки Светлата Светилки за фолксваген

DEN 374.00
DEN 479.52
-22 %
Од стока

2 x 9005 HB3 12 V 6000 K 100 W Супер Бела Авто Автомобил HOD Халоген Светилки Светилки Светлата Светилки Што е HOD? HOD е нов стил на сијалица за автомобил осветлување. Тоа е сијалица исполнет со гас ксенон да го замени обичниот халоген сијалица. Ксенон гас прави сијалица подолг живот и многу посветла. HOD е еден вид на форма светилка, која се совпаѓа со традиционални карактеристики на светилки. Тоа во голема мера ја подобрува кондензација осветлување. Маслиновото обликот на телото е многу поголем од цилиндрична форма на Халоген светилка, што подобро ги исполнува циркулација треба да се развиваат висока температура на бојата и тешко светлина. Покрај тоа, HOD светлина поседува супер пенетрација способност со полно работно ден осветлување дека може да обезбеди подобра визија ефект без разлика во врнежлив или снежните денови, ден за време или ноќно време. HOD е замена за КРИЕШЕ, бидејќи H. I. Д може да се модифицира за да висока осветленост, но, Светлосен флукс е на ниско ниво со сиромашните фокус интензитет. Како резултат на тоа да се влијае на погледот на возачот и спротивна возач кој не е во согласност да безбедносни барања Карактеристики : 100% одговара на оригиналот автомобил (HID ќе мора да автобус проблем) Нова технологија го прави HOD светилки 3 пати посветла од халоген светилки Има предност од високи прозрачна флукс, висока осветленост, долг живот, ниска потрошувачка на гориво Добар фокус интензитет и долги расветлувајќи ја Зголемува Ноќ на Времето на Видливост на Безбедно и Лесно wa Дава појасен приказ на возачот, но не влијае на спротивниот возачот кој мора да моторно возило за безбедност услов Сите временски осветлување дека во можност да го издржат raining, снег, ден и ноќ и да испорача подобар приказ на животната средина на возачот, Ниската потрошувачка на електрична енергија и долготрајни Нема потреба да се работи со баласт, само plug and play, нема потреба да се намали на жици. Наместо да се КРИЕШЕ (Земјите кои се КРИЕШЕ не беше дозволено да се инсталира) Спецификации : Сијалица Тип : 9005/ HB3 База : P29 D Боја Температура : 6000k светла Боја : Супер Бела Работен Напон : 12 V Lumens : 2300 Моќност : 100 W Апликации : Авто Светлата Гаранција : Над 350 часа(Нормална) Пакетот Вклучува : 2 x 9005/ HB3 HOD Супер Бела Светла Светилки 1 x Мало Плоштадот Пластичен сандак

R

Додатоци на производи