.

.

FUWAYDA SONY CCD Автомобил Задните Видите Обратно Паркинг КАМЕРА за BMW 1/3/5/6/7 Серија Х5 X6 E46 E53 E70 E71 E39 E60N E61N ВОДООТПОРЕН HD

FUWAYDA SONY CCD Автомобил Задните Видите Обратно Паркинг КАМЕРА за BMW 1/3/5/6/7 Серија Х5 X6 E46 E53 E70

DEN 780.00
DEN 1000.80
-22 %
Од стока


Слика сензори : 1/4" Боја на SONY CCD Чип ТВ Систем : NTSC (PAL верзија треба да се бара) Минимум осветлување.0 Vp-p,75Ω Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 V Тековната потрошувачка : 90m A Max SONY CCD АВТОМОБИЛ КАМЕРА
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Rear View Копија Камера SONY CCD
1 x 5 M видео кабел
1 X кабел за напојување
Инсталација Метод Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа.
Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати адреса и напишете "подарок" за испорака детали лист.
Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( ) SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : E46 M3 CSL Купе 2002-2003 Година E82 1-Series Coupe 2006-2009 E88 1-Серија Конвертибилна E93 3-Серија Конвертибилна 2005-2009 E92 3-Series Coupe / M3 E91 3-Серија Туринг E90 3-Серија Салон E61 5-Серија Туринг 2004-2008 E60 5-Серија 2003-2008 E39 5-Серија 1995-2003 E53 Х5-Серија E70 Х5 2006-Тековно E71 X6 2007-2009
Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.Ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека нашиот производ е големина е ист со вашиот автомобил' s табличка светлина, бидејќи таму може да има мала разлика, дури и за ист стил автомобил, но во друга земја.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.(Во повеќето случаи, купувачот само ќе треба да го вратите проблем компоненти отколку на целиот пакет. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
На примање содржини, ние ќе рефундирање на дека веднаш. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.
Гаранција &Одржување :
Ние обезбедуваме 1 месец замена и 12 месеци за одржување гаранции. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате.
Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа. Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
***** Купувачи се само одговорни за враќање такси превозот за гаранција предмети. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме. Предмети може да биде заменет во текот на првиот месец или одржува на првата година.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина.
Повратни информации :
Ве молиме да ни остават добар фидбек ако објектот примен во добра здравствена состојба;
За Купувачите кои не е задоволителна со вашата шопинг Искуство, можете да контактирате со нас прво пред да се остави исходот на повратни информации;секој проблем може да се разработат преку добра комуникација помеѓу двете страни
. Ве молиме да го користите редовно поштенска услуга и ни ги испратите на следење на број. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 728x512 Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines) Видео Излез : 1. Сите што ви треба е екран и видео влезот на пристаништето.
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат.

R

Додатоци на производи