.

.

слатка ангел бебе со роза во облик на силиконски калап за уметност сапун , силиконски калап сапун торта мувла

слатка ангел бебе со роза во облик на силиконски калап за уметност сапун , силиконски калап сапун торта мувла

DEN 556.80
Од стока


Функција :
1,E-ко пријателски
2,Долг живот (300~500 пати повеќе)
3, висока температура отпор (-40~240 centigrade)
4,помек,лесно да се demould&операција
5,Разни апликација
Спецификација :
Материјал : помек силиконска гума
Тежина : 250g
Големина : 85 *65*75mm
Боја : автоматски
Примена :
Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.
Работата настава :
1,Подготви вашиот материјал (течен сапун ,течен восок или чоколадо) . потоа се фрлаат ги во калап.Бидејќи мувла е 3 D мувла , површината е комплицирано, со цел да се прелива течноста материјал во насекаде во калапот , pls се прелива течноста материјал од oneside на мувла , не се прелива од централната.
2,Кога сапун или свеќа е сушени,можете да demould тоа и да добијат убав производ .Со цел да не се оштети производ , што треба да се водат на мувла, од една страна и ги собереш на производот надвор.
3,Доколку мувла се држи со производот кога ќе demould тоа .Pls ве молиме обидете се да се спреј некои ослободување агент(сапун вода ,вазелин,растително масло) во калап пред да се прелива течен сапун.
4.Ако не,т употреба на мувла , pls се задржи на мувла суви и зачувајте го во сува состојба.
Превозот И Предавање
Ние ќе брод производот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата.Ние ќе очекуваме да вашата адреса,pls ја потврдите вашата адреса за е точно.Pls контактирајте со нас веднаш, ако сакате да го промените адресата. Ние ќе очекуваме производот од Кина пост arimail,тоа ususally трае околу 1526 денови на Обединетите изјави,Европа и на друго место во целиот свет .Патем ,ако вкупниот износ на производот што сте го купиле е над 180 ДОЛАРИ,ние ќе испорака на производот со ЕМС или DHL,тоа ќе биде многу брзо .Сепак ,ако сакате да ја препратите на производот од страна на вашиот логистичка,pls ве молиме контактирајте со нас.
Политика за наплата :
Ние се обезбеди 100% Гаранција на сите производи што се продаваат.Ако најдете било проблем за нашиот производ ,pls ве молиме контактирајте со нас со 7 дена откако ја доби стоки.Ние ќе очекуваме нов производ, без товар или враќање на плаќање за вас.
Повратни информации
Ние искрено се надеваме дека ќе може да ни даде добар фидбек.Било каков проблем, можете да контактирате со нас , ние ќе им обезбеди решение, додека не се задоволни.
Почитувани купувачи ,ви благодариме за вашата посета во мојата продавница ,јас сум многу го ценат и да изберат да купат стоки во мојата продавница. Се надевам дека ќе имаат убав шопинг тука.
Најдобри желби за вас и вашите семејства.

R

Додатоци на производи