.

.

LCD Дисплеј Аларм на Календар Часовник Биро Дигитален Термометар Покрие Флексибилни Биро Табела Часовник

LCD Дисплеј Аларм на Календар Часовник Биро Дигитален Термометар Покрие Флексибилни Биро Табела Часовник

DEN 149.00
DEN 196.32
-24 %
Од стока


Опис
Нормално време дисплеј : прикажува време и датум (од 2000 до 2099), ден, температура, и 12/24-часовен конверзија.
Алармот и snooze функција : да се постави на дневен аларм и одберете аларм музика (8), и исто така, може да отворите snooze функција.
Светот време функција : на екранот светот време и по локално време во 16 главните градови може да се постави да локално време.
Тајмерот се прикаже : можете да го поставите обратна време, временски опсег 23 : 59-00 : 00, кога времето пристигна во закажаното време, ќе има звучен-емитирачки совет.
Температурата на владата : автоматски ги детектира надворешна температура, нормално ресетирате мерен опсег е 0 °-50 ° (или 32 F-122 F), во нормални услови, притиснете c/f клучеви, целзиусови степени/Целзиусови температура конверзија може да се постигне.
Глас контролирани светлото на функцијата : притиснете го копчето за СВЕТЛО копче може да се претвори или исклучите светлото, исто така, може да притиснете на маса, или допрете на кој било дел на телото, или во рок од 1 m од производот под Палмите, можете да го вклучите светлото за лесно ноќ гледање време, осветлувањето автоматски се исклучува по 5 секунди за одложување.
Карактеристики :
Материјал : ABS.
Големина : 82 X75 X8mm.
Боја : покаже како слики.
Батерија : 1x CR2032 копчето батеријата(вклучени).
Забелешки :
Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.
Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.
Пакетот вклучува :
1 x Дигитален LCD Часовник за Аларм (Со батерија)."

Тип:
Аларм Часовниците
Стил:
Модерна
Обликот:
Плоштад
Екран Тип:
LED
Тежина:
0g
Број На Модел На:
JJ8335-00B
Должина:
0mm
Функција:
Календари
Ширина:
0mm
Дисплеј Тип:
Дигитални
Motivity Тип:
Дигитални
Материјал:
Пластични
Форма:
Единствен Лик
Дијаметар:
0mm
R

Додатоци на производи