.

.

DIY Додаток Колекции Threel X 3K Отстранлив Рамка RS2306 2750KV Brushless Мотор 30A ESC со PDB за FPV Racer Мини Авиони Делови

DIY Додаток Колекции Threel X 3K Отстранлив Рамка RS2306 2750KV Brushless Мотор 30A ESC со PDB за FPV Racer

DEN 6996.96
Од стока

BLHeli-S фирмверот (16.8 мм(Исклучи Жица) Тежина : 6g ( Исклучи Жица ) EMAX BLS Куршум 30 A Brushless ESC : Spacifications : Точка Име : Нови EAMX FPV Dshot Куршум ESC Одговараат за : 130 РК FPV Racer Летало Multicopter БЕК : НЕМА MCU : EFM8 BB2 Фирмверот : BLHeli_S Поддршка : Multi Shot ,Oneshot42,One Shot125 Функција : 1.Специјален дизајн за FPV Трки 4.
Модел : Three1
Тежина : 162g
Wheelbase : 210mm
Арм дебелина : 4mm
Покривот дебелина : 2mm
Дебелината на горниот / долната плоча : 2mm
Колумна : 35mm
Максимална достапни гребло : 4-5 инчен
Упатување конфигурација :
Мотор : 2204/2205/2206/2306 KV2000-2800
Електрична енергија : 12 A-35 A
Батерија : 3 S / 4 S 1500-2200m Ah
Контрола на летање : CC3 D / NAZE32 / F3 / F4 / PIKO BLX
Поврзани параметри : Wheelbase : 210mm Покрив : 2mm Колона : 35mm Тежина : 148g Препорачува со : (Не се вклучени) Мотор : 2204/2205/2206/2306 (2000-2800 KV) ESC : 12 A-35 A (3-4 S) Батерија : 3 S/4 S 1500-2200m Ah Батеријата Пропелер : 3-4 инчен Пропелер Контрола на Летање : F3 / F4 / CC3 D / Naze32 / PIKO BLX Забелешка : 1. На рационализација на дизајн им овозможува на трупот на авионот, да се има корист од машината, машината е криви дебелина 4mm.Погоден за DIY свој quadcopter 5. 3oz висока TG PCB одбор, значително ја подобрува дисипација на топлина и се подобрува ефикасноста на системот.
DIY Додаток за Полнење Threel X 3 K Отстранлив Рамка RS2306 2750 KV Brushless Мотор 30 A ESC со PDB за FPV Racer Мини Авион
Ве молиме Имајте во предвид : Hobbywing XRotor BLHeli-S Dshot600 30 A ESC / EMAX BLS Куршум 30 A Brushless ESC / Flycolor МИНИ 30 A BLHeli ESC OPTO / Flycolor Raptor BLS Про-30 A Brushless ESC за да options Пакет Оглас : 5 X Кука и Јамка за Прицврстување на Лента X 1 Мини Моќ Центар Енергија Дистрибуција Одбор PDB со БЕК X 1 Hobbywing XRotor BLHeli-S Dshot600 30 A ESC / EMAX BLS Куршум 30 A Brushless ESC / Flycolor МИНИ 30 A BLHeli ESC OPTO / Flycolor Raptor BLS Про-30 A X 4 EMAX RS2306 2750 KV Brushless Мотор X 4 Threel Вистински X 3 K Со 4mm Отстранлив Целосна Карбонски Влакна слободен стил Рамка за Полнење X 1 Threel Вистински X 3 K Со 4mm Отстранлив Целосна Карбонски Влакна слободен стил Рамка за Полнење :
Three1 е разноврсна FPV четири-оска лет управување со високи перформанси слободен стил лет и одлични трки способност.
3, мулти-оската алуминиум колона column алуминиум колона надвор од мрежа текстура текстурата не се лизга, повеќе атмосфера. Една рака со три M3 * 12 завртки преку два 2mm карбонски влакна одбор фиксна. Flycolor МИНИ 30 A BLHeli ESC OPTO : Карактеристики : 1 за 2-4s батеријата 2 мала тежина,само за 9.7 g по компјутери 3 мини големина,лесен за монтирање со твоите copter 4 F330 главната контрола чип,Нула латентност операција 5 работни струја : 20 A или 30 A 6 БЕК излез : Никој
.Трајни производи за долготрајната употреба На Рамка изграден форма многу цврст материјал кој обезбедува подобра отпорност на оштетување на хард слетувања.Врвен квалитет на MOSFET, керамички кондензатори.5) /Поддржува DSHOT, MULTISHOT, ONESHOT42, ONESHOT125.Материјал : 4mm 3 K Карбонски Влакна 3.Состојба : нова 2. Hobbywing XRotor BLHeli-S Dshot600 30 A ESC : Оваа Супер Светло и Мини Brushless ESC Поддршка DSot 150/300/ 600 Гас Режим , Како и Поддршка на PWM гас Сигнал Режим (1000µs-2000µs) , Oneshot125(125-250µs), Oneshot42(42-8µs) и Multishot (2-25µs). Покривот дебелина користење 2 MM, многу издржливи, со 35mm високо тело простор, доволно за играчите да изберат електронски производи.Актуелни : 30 A /40 A (10-ТИ) Поддршка Volatge : 2-4 S Фирмверот : BLHeli-sa-H-50 16.Направени форма на ултра силна материјал кој обезбедува подобра отпорност на оштетување на тешко слетување 6.
Рек Предности :
1, решетката со 2mm покрив, раката е криви дебелина 4mm рака сплит рамка, 3 K карбонски влакна лист врежан занает за да се постигне светлина, а цврст. супер-мини, ултра-лесни ESC.
4, со 20cm тока батеријата рака / збир на контрола на летање да се инсталира најлон столбови и 2mm центар плоча. Точка Име : XRotor BLHeli-S-Dshot600 30 A Con/Врв . Позитивни X структура, ефективно засилување на телото цврстина.
3 K висока јачина на карбонски влакна одбор, за да се обезбеди дека рамката на силна, стилски рационализација тело дизајн.5 Верзија Програмирање : Далечински Управувач , BLHeli Suite Поддршка Сигнал : PWM ,Oneshot125, Oneshot42, Multishot Големина на : 23.Нови топлина мијалник дизајн и ефикасно го намалува основната температура, и се избегнува пропелер штрајк штета 4.

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Алатка Материјали:
Кит класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
F22333-A
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
R

Додатоци на производи