.

.

Aiyima NE5532 Op Amp Preamplifier Одбор Со Волумен Potentiometer

Aiyima NE5532 Op Amp Preamplifier Одбор Со Волумен Potentiometer

DEN 279.36
Од стока

Опис на производот : Користење на далноводи процес, моќност да се зголеми rectifier мост, може да AC и DC, на влез DC не треба поени позитивни и негативни, и лесен за употреба. Перформанси стабилни, со волумен potentiometer. NE5532 верзија : употреба на нови оригинални NE5532 op amp чип, употребата на тркалезна дупка 8 нозе IC приклучок, лесно да се надополни op amp чип. PCB големина : 50mm X 33mm Работен напон : DC 9v-24v AC : 8v-16v Забелешка : R7, R5 е зголемување поставите отпор ( испорака стандардно е за 5 пати да зголемиш ) може да се менува според сопствените потреби, отпорот можат да бидат избрани од 5k-47k, поголема отпорност, на повисоко зголемување, ако тоа е plug отпорник , Можете да ги отстраните оригиналниот чип отпорници, plug-in отпор заварување во печ позиција на двете задржани подлога. Пакет се вклучени : 1 PC NE5532 Op Amp Preamplifier Одбор Со Волумен Potentiometer

Пакет:
Yes
Канали:
1
Бренд Име:
Aiyima
Број На Модел На:
NE5532
Максимална Моќност По Канал:
11w
R

Додатоци на производи