.

.

D2 calamander дрво шок нога нокти подлога говорникот подлога Медиум 33mm публикации

D2 calamander дрво шок нога нокти подлога говорникот подлога Медиум 33mm публикации

DEN 1038.24
Од стока

93 било каков вид на ? крпа материјал е обичен стар calamander абонос , старите, но со помалку материјал , со светла боја дрвени жито материјал носи имаше за користење , ве молиме да се примени пријател во можност да многу-многу .детали за производот
шила за амортизер материјал за избор на :
имам многу пријатели на прашај ме горат зошто шила може да го прилагодите звукот ? подобри квалитетот на звукот, всушност, работи на принцип на многу едноставна , со намалување на контактната област е зголемен кутија тело опрема на притисок , со што се воздржат вибрации произведени од страна на крајот на скок, инстант , стабилна директен бран .1 mm
8 јуани а , повеќе од три почеток во , топло-продажба !
абонос дрво heartthrobs нејзината боја за црна , на почетокот на бамбус под кога светлината црна , имаат длабоки браун дрво жито , по оксидација постепено atrous , по години, како темна како мастило колку всушност стареење дрво да се , дрво на стареењето така-наречена се однесува на гроздобер складирање на е доволно оксидација дрва . затоа материјал 's 'll копче за избор , дрво коегзистира со добро познати добри вибрации амортизацијата перформанси , капка crosstie , сеизмички дневник кабината е да се користи оваа претстава , но како аудио шок , ние треба повеќе деликатна 's шок апсорпција обработка , додека сандаловина квалитет е голема , голема цврстина , дрво и има природна волна, фини екран формирана нерегуларни eigenfrequency , сам по себе е на разговори апсорпција покажува analogize , затоа сандаловина без сомневање е најдобар избор ! Repass unlee ние разумен акустична дизајн форма , бидете во добра шок нога нокти нагоре , и ова сандаловина шила својствени фреквенција , е неговата timbre персоналните локација .
: спецификација дијаметар 33mm , висока 8мм
висок единството , tolerancing помалку од 0. caroha се каже имаме површина обложена што слој , тоа беше патник е приказна , што е технологија на сите луѓе фино полирање , не lacquerers , не variegating 's , и се логирате на ecru . и стариот calamander материјал преку лице направени пескарење од природни влажна исклучителен квалитет , е било боја боја не 122dear !
. на telharmonium ова може да се користи природен гас . а, но на шила , ќе го слушнете првиот е променлива јасно , тоа е тоа .
сепак сакате да го повика, добар звук не е толку едноставно ! таму се оние кои се omnifarious 's небото шила , секој лик и еден од суптилностите е вродено фреквенција ! кога ние шила спакувани во аудио опрема кога , шила ќе опрема резонанца , додека шила како тормозен на вибрации на телото , сопствена 'll ќе имаат добри вибрации амортизацијата перформанси . затоа на мнозинството на музички инструменти, исто така, е за сите волна материјали !
метал шила избор на материјали, исто така, треба да го следат квалитетот голема , голема цврстина принцип затоа мислам дека челик или месинг или нодуларен железо, исто така е одличен избор , "> сепак, бидејќи на материјали вибрации амортизацијата перформанси недоволна метал tuning-ford ( resonances продолжување 's ) , мора да се потпира на повеќе професионални акустика дизајн . тогаш ние суспензија таванот 1. тип на стареење дрва прилично скапо , својата англиски јазик за абонос . додека calamander дрво, исто така, според материјали од различни неговата цена, со голема празнина , според nanyang дрва historybook на воведувањето , во четири вида : ( 1 ) heartthrobs црна боја за оваа calamander ( diospyrosebenum ) . кога музички инструмент правење кога , црна стариот општи дрва копче и повеќе за мали додатоци , како што се пролет цевка во устата , виолина повлече дека , string целина . жолта топола дрво стариот jacarandas attainthe , lobular тен стариот црна, виолетова attainthe боја, толку-така . и за во квалитетот на мека светлина метал , "> како што се алуминиум travails непогодни шила ( алуминиум рамка 's leucocephala велосипед возење смисла на специјален 's bumpiness ) , само може да биде погодна за случај palou ! небото holoscopic секоја голема метал шила , како што fe паметни , голема итн материјал кој се користи во се, исто така, нодуларен железо или челик цврстина квалитет isohypse 's , додека ниту еден чист алуминиум или алуминиум материјал 's , исто така, е проследено принципот .

R

Додатоци на производи