.

.

2*100W засилувач одбор LM3886 BTL 2.0 канал моќ amp одбор Фаза засилувач одбор/Користење C1237 BTL говорникот заштита коло

2*100W засилувач одбор LM3886 BTL 2.0 канал моќ amp одбор Фаза засилувач одбор/Користење C1237 BTL говорникот

DEN 2298.00
DEN 2672.64
-14 %
Од стока

0 Посебен плоча !
Целиот коло трага изглед се многу строги и разумни, целокупната PCBTraces користење малку заземјување.И секој пат,
можеби иста боја Бр.
n Пред влезот capacitance користење CBB Врвот capacitance 4.
Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се направи нашите напори за решавање на прашањето. Димензионални чувство на силна , моќна ниска фреквенција звук мирна , многу добар сигнал за бучава сооднос , широк динамички опсег ; детали јасно, одлична минливи одговор , во играње и сите видови на музика беа живот во семејството на животната средина е многу добра репродукција перформанси .7 UF, Electrolytic кондензатори кои се користат во Тајван бренд сигнали главната јамка , главниот филтер capacitor користење На злато NOVER Аудио-специфични кондензатори Capacity2 10000 UF, користење на домашните 25 A И над рамна мост rectifier , се обезбеди силна поддршка за постојан прилив на енергија .6 mm дебели лимови користење на двострано , 2.
PCB Големина : 180 MM * 80 MM
Напон : AC double20 V-26 V, Предложен two24 V/200 Watts или повеќе
Излезна моќност : 100 W * 2
Говорникот Отпорност : 6 - 8 Ohm
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[37980]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Превозот услуги :
Превозот :
Јас ќе ја испрати својата точка во 4 дена по вашата исплата
Сите ќе бидат испратени од страна на меѓународниот стандард воздухопловната,Понекогаш може да го одложи една недела,
како за вашата Држава Customhouse.Бидејќи различни следи имаат различни екранот.
Детали За Производот
Сите компоненти на овој производ се оригинални автентични , чиста скромен квалитет ; користење на високо квалитетни, оригинални делови , не само квалитетот и безбедноста се гарантира, долг живот, што е уште поважно, дека вистинската изведба може да ги исполни дизајн цели на силна гаранција.
Но ние не прифаќаме на вратите со боја differentia. Оваа две IC Е никој аудиофили знаете , познат кај сите ; и покрај брзиот развој на аудио технологија текот на годините , но two IC За перформанси , супериорен квалитет на звукот , добро , се уште е широко се користи, траен. Извршување на најдобар квалитет е во согласност целта на нашиот ресторан .0 чиста енергија amp одбор
Опис На Производот
LM3886 Американскиот Национален Phlx (НС) престижниот , висока-перформанси аудио засилувач моќ интегрирано коло , на максимална излезна моќност до 68 W, Точни и живописни тонови , бучава, и изобличување се доста ниски , и заштита на функцијата повеќе совршен, стабилни перформанси.LM3886 Откако започна да позитивни критики , многу брзо стана големи и средни моќ HIFI И висока верност аудио засилувач конфигурира active следи засилување коло .
Повратни информации :
Почитувани купувачи, ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашата служба,
ве молиме да ни остават позитивни повратни информации и да го оценувате деталите на трансакцијата. Познатиот американски аудио производителите мора да Lok Лам LM3886 Скапо да се засили сржта на екипажот , ние може да се каже LM3886 Секој аудиофили ќе се игра и често играат аудио засилувач IC Еден . ќе имаат малку боја differentia.
Исправноста одбор моќ е 2 100 W Dual-канал пред -засилувач фаза на одборот.
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
[xlmodel]-[custom]-[41060]
[xlmodel]-[custom]-[8888] DIY засилувач одбор детали
Драги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!
Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!
Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!
LM3886 BTL 2.
EMS ,превозот датум : 5 до 13 дена
DHL ,превозот датум : 2 до 8 дена
FEDEX ,превозот датум : 2 до 8 дена
ТНТ ,превозот датум : 2 до 8 дена
Политика на враќање :
Ако не сте задоволни со нашиот квалитет,Pls испрати назад кон нас,ние ќе ги врати вашите пари, освен превозот цена.
Велика Британија | Сад | Австралија | Канада |( За 15-35 Дена )
Германија | Австрија | Швајцарија |( За 15-35 Дена )
Франција | Италија | ( За 25-60 Дена )
Други | ( За 30-90 Дена )
Ако изберете следниве превозот методи,превозот цената ќе се наплаќа.

R

Додатоци на производи